Sidebar

Praėjusią savaitę Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) magistrantūros studijų absolventas Tautvydas Kojis tapo konkurso „Geriausias magistro darbas 2024“ laureatu. Jo darbas „In vitro tyrimo modelio, skirto naujų junginių analizei, kūrimas naudojant pelės karboanhidrazes“ (angl. Development of in vitro test model for new compound analysis using murine carbonic anhydrases), parengtas vadovaujant dr. Linai Baranauskienei, buvo išrinktas geriausiu technologijų mokslų srityje.

Kultūros ministras Simonas Kairys Sapiegų rūmuose Vilniuje įteikė šių metų Kultūros ministerijos premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems kultūros ir meno darbuotojams, kūrėjams. Tarp jų – ir Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro (GMC) doktorantė.

Mokslininkė, bioinformatikė dr. Miglė Gabrielaitė neseniai pelnė prestižinę Marie Skłodowskos-Curie podoktorantūros dotaciją (angl. Marie Skłodowska-Curie Actions Postdoctoral Fellowships, MSCA PF) – vieną svarbiausių Europos Komisijos teikiamų dotacijų jauniesiems tyrėjams – projektui Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centre (GMC) atlikti. Po studijų Kopenhagoje ir darbo JAV dr. M. Gabrielaitė sugrįžo į gimtąjį Vilnių ir VU. Gauta dotacija ne tik įprasmina ilgametį mokslininkės darbą, bet ir atveria naujas galimybes gilintis į sudėtingas ir šiuo metu kaip niekad aktualias mokslines problemas.

Gruodžio 2 d. Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje vyks išskirtinis simpoziumas, skirtas Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) veiklos 50-mečiui ir Lietuvos narystės šioje organizacijoje 5 metų sukakčiai paminėti. Renginyje dalyvaus ir išskirtinė viešnia – EMBL generalinė direktorė prof. Edith Heard, taip pat bus pristatyta unikali EMBL ir Lietuvos mokyklų vaikų piešinių paroda.

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) Taryba šiandienos posėdyje slaptu balsavimu išrinko centro direktorių – dr. Arvydą Lubį. Naujasis direktorius pareigas pradės eiti, kai jo kandidatūrą patvirtins VU Rektorius.

Brigita Vaigauskaitė-Mažeikienė apgynė disertaciją „Kiaušidžių folikulinio skysčio ląstelių ir molekulinių veiksnių identifikavimas bei jų panaudojimo galimybių reprodukcinėje medicinoje tyrimas” ir jai buvo suteiktas biochemijos mokslo krypties daktaro laipsnis.

Žinomas Lietuvos biochemikas Algimantas Markauskas, ilgus metus vadovavęs įmonei „Thermo Fisher Scientific Baltics“ ir visą savo karjerą skyręs aukštųjų technologijų pramonės plėtrai bei biotechnologijų srities stiprinimui Lietuvoje, sako, kad pagrindinis motyvas kandidatuoti į Vilniaus universiteto (VU) tarybą buvo noras dalintis sukaupta patirtimi ir žiniomis.

Kviečiame teikti kandidatus į GMC tarybą ketverių metų kadencijai. Taryba yra kolegialus savivaldos organas, kuris renka Centro direktorių ir nustato pavaduotojų kandidatūras ir funkcijas, tvirtina Centro veiklos planą ir veiklos metines ataskaitas, Centro pajamų ir išlaidų metinę sąmatą ir jų įvykdymo ataskaitas, vertina atliktų mokslinių tyrimų, eksperimentinės, socialinės, technologinės plėtros bei inovacinės veiklos, studijų rezultatus ir Centro veiklos kokybę ir lygį.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos