Akademinė sritis
Finansavimo peržiūrėjimas (rotacija)
Kada vyks artimiausia rotacija?
Naujoji rotacijos tvarka įsigalios nuo šių metų Rugsėjo 1 d., tačiau pirmoji rotacija bus vykdoma tik 2018 m. Rugsėjo 30 d.
Kaip aš galėsiu išsaugoti savo valstybės finansuojamą vietą?
Svarbiausia, reikia tenkinti gerai besimokančio studento sąvoką, tai yra studentas, neturintis akademinių skolų, įvykdęs visus studijų programai vertinamuoju laikotarpiu keliamus reikalavimus ir pasiekęs puikų arba tipinį pasiekimų lygmenį.
1) studentas laikomas pasiekusiu puikų vertinamojo laikotarpio studijų pasiekimų lygmenį, jeigu jis neturi akademinių skolų ir jo vertinamojo laikotarpio svertinis studijų rezultatų vidurkis yra lygus arba didesnis nei 8;
2) studentas laikomas pasiekusiu tipinį vertinamojo laikotarpio studijų pasiekimų lygmenį jeigu jis neturi akademinių skolų ir jo vertinamojo laikotarpio svertinis studijų rezultatų vidurkis yra didesnis nei 5, bet nesiekia puikaus pasiekimų lygmens;
3) studentas laikomas pasiekusiu slenkstinį vertinamojo laikotarpio studijų pasiekimų lygmenį, jeigu jis neturi akademinių skolų ir jo vertinamojo laikotarpio svertinis studijų rezultatų vidurkis yra didesnis nei 4, tačiau nesiekia tipinio pasiekimų lygmens.
Arba galima taip perteikti:
PUIKUS [8→10]
TIPINIS (5→8)
SLENKSTINIS (4→5]
Studijuoju valstybės nefinansuojamoje (VNF) vietoje, mano studijų programoje yra valstybės finansuojamose (VF) vietose studijuojančių studentų, kurie netenkina gerai besimokančio studento sąvokos. Ar yra galimybė užimtų jų vietas?
Taip, po 2018 m. Rugsėjo 30 d. studentas, kuris netenkina gerai besimokančio studento kriterijų ir yra VF vietoje, neteks finansavimo ir jo „krepšelį“ galės perimti VNF vietos studentai, kurie tenkins gerai besimokančio studento kriterijus.
Dėl atsilaisvinusio „krepšelio“ studentus informuos padalinio administracija.
Aš dabar turiu akademinių skolų, nuo praeito semestro, ar 2017 m. Rugsėjo 1 d. įsigaliojus naujai rotacijos tvarkai aš prarasiu valstybės finansuojamą vietą?
Ne, nes rotacijos tvarka nors ir įsigalios nuo 2017 m. Rugsėjo 1 d. tačiau pirmoji rotacija bus vykdoma tik 2018 m. Rugsėjo 30 d.
Girdėjau, kad su nauja rotacijos tvarka įsigalios ir nauja akademinės skolos sąvoka. Ar tai reiškia, kad visos dabar esančios akademinės skolos bus panaikintos nuo Rugsėjo 1 d. ?
Deja, bet iš anksčiau įgytos skolos nuo Rugsėjo 1 d. išliks akademinėmis skolomis
Kaip rotuojami studentai, grįžę iš Erasmus?
Jei studentas studijų semestro metu buvo išvykęs dalinėms studijoms užsienyje, tai jis bus rotuojamas pagal paskutinio semestro pažymių vidurkį
Kaip sužinoti, kelintas aš esu rotacijoje?
Savo vietą rotacijoje gali sužinoti apsilankęs VU informacinėje sistemoje
Pasirenkamieji dalykai
Į ką turėčiau kreiptis, jeigu nespėjau laiku užregistruoti į pasirenkamąjį dalyką?
Kuo skubiau kreipkis į padalinio administraciją. Nepasirinkus dalyko, studentas gauna skolą.
Buvau pasirinkęs laisvųjų dalykų už 6 kreditus, nors reikėjo tik 3. O dabar duomenų bazėje vėl prašoma išsirinkti už 3 kreditus – jeigu nesirinksiu, bus įrašyta skola. Ar tie 3 papildomi kreditai bus įskaityti kitam semestrui?
Kreipkis į dekanatą (studijų skyrių) ir paprašyk, kad turimus kreditus perkeltų į kitą semestrą – tik tada jie bus įskaityti.
Turiu surinkti 5 kreditus, tačiau noriu lankyti 3 kreditų dalyką. Ar man dar teks pasirinkti antrą dalyką po 3 kreditus?
Taip, turėsi pasirinkti antrą dalyką po 3 kreditus arba trūkstamą kreditą surinkti vėlesniame semestre. Negali surinkti nė vienu kreditu mažiau, nei nurodytas minimalus jų skaičius studijuojamoje studijų programoje.
Kur galiu užsiregistruoti į pasirenkamąjį dalyką?
Užsiregistruoti į pasirenkamąjį dalyką gali apsilankęs VU informacinėje sistemoje ▸ PD registracija. Jei sistema nepateikia pasirinkimų, kreipkis į dekanatą (studijų skyrių) ir informuok apie galbūt įsivėlusią klaidą.
Grįžau po akademinių atostogų ir nesu pasirinkęs nei vieno pasirenkamojo dalyko. Ar turiu dar kartą rinktis dalyką, kurį buvau pasirinkęs prieš metus ir kurį išlaikiau, ar daryti nieko nereikia?
Nieko rinktis nereikia. Kreipkis į dekanatą (studijų skyrių) ir pasakyk, ką mokeisi – dalykas bus užskaitytas.
Kursiniai, bakalauriniai darbai, praktika
Kas bus, jei nerasiu vietos praktikai?
Jeigu nesusirasi pats, vietą praktikai tau padės surasti Universitetas. Jeigu reikia pagalbos ieškant, kreipkis į dekanatą (studijų skyrių).
Ar įmanoma apsiginti kursinį darbą rudenį (perlaikymų laikotarpiu), jei nespėjau parašyti laiku?
Taip, kursinį darbą galėsi apsiginti egzaminų perlaikymų laikotarpiu, tačiau tai turi suderinti su institutu .
Kas būna, jei neparašai ar neapsigini kursinio darbo?
Jei neparašai arba neapsigini kursinio darbo, gauni skolą ir kitais metais ją turi likviduoti.
Egzaminai
Kur bus paskelbta, kada vyks egzaminai, atidėti dėl ligos?
Dėl ligos atidėtų egzaminų laikymas vyksta dėstytojo ir studento individualiai sutartu laiku. Kai kuriais atvejais dekanatas nustato perlaikymų datas, todėl svarbu sekti informaciją fakulteto tinklalapyje.
Kada reikės laikyti egzaminą, jei per pavasario semestro egzaminų laikymo laikotarpį susirgau? Ar rugsėjo pradžioje, ar pasveikus birželio mėnesį?
Egzaminų laikymo laikotarpis gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 1 mėnesiui, skaičiuojant nuo naujo semestro pradžios. Taigi, pavasario egzaminų laikymo laikotarpio egzaminą reiktų laikyti rugsėjo mėnesį. Egzaminų laikymo tvarkaraštis yra sudaromas dėstytojo ir studentų susitarimu.
Apeliacijos
Manęs netenkina egzamino įvertinimas. Ar yra galimybė peržiūrėti savo darbą?
Savo darbą peržiūrėti galima, tik reikia iš anksto susitarti su dėstytoju. Darbai institutuose saugomi šešis mėnesius po egzamino laikymo. Jeigu ketini rašyti apeliaciją, rekomenduojame prieš tai peržiūrėti savo darbą.
Ar man praneš, kad apeliacija buvo patenkinta arba atmesta?
Taip. Ginčų nagrinėjimo komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas asmuo el. paštu informuos apie šios komisijos sprendimą. Pagal Universiteto Studijų nuostatus, jokie studentui taikomi sprendimai negali būti laikomi galiojančiais, kol Ginčų nagrinėjimo komisija nepateikė galutinių išvadų.
Perlaikymai, skolos
Kada vyksta egzaminų perlaikymai?
Perlaikymai vyksta pirmas dvi naujo semestro savaites.
Ką daryti susirgus perlaikymo metu?
Pranešti dekanatui (studijų skyriui) ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo perlaikymo dienos ir sutartu laiku pristatyti neatvykimą pateisinantį dokumentą.
Jei pirmame semestre per pagrindinį egzaminų laikymo laikotarpį neišlaikiau egzamino ir per perlaikymą nepavyko išlaikyti, ar dar turiu progą nemokamai perlaikyti šį dalyką rugsėjį?
Ne, tokios galimybės neturi – teks kartoti kursą, sumokėti už dalyko kreditus ir laikyti egzaminą arba pasirašyti eksterno sutartį ir laikyti egzaminą eksternu.
Ką daryti, jei tą pačią dieną turiu dviejų egzaminų perlaikymus? Ar galiu kurį nors egzaminą laikyti kitu metu? Į ką tokiu atveju kreiptis?
Gali tartis su dėstytojais – galbūt kuris nors leis perlaikyti egzaminą kitu metu.
Kiek skolų turintis studentas šalinamas iš sąrašų? Kada skola yra laikoma akademine skola? Jei šį, pavasario, semestrą neišlaikysiu trijų ar keturių egzaminų, ar jau būsiu šalinamas, ar per pakartotinį egzaminų laikymo laikotarpį rudenį galėsiu sau ramiai viską perlaikyti?
Studentas šalinamas iš sąrašų, kai po perlaikymų turi daugiau nei 15 kreditų skolų arba akademinių skolų, arba bendra jų suma viršija 15 kreditų, tad net jeigu neišlaikytum visų dalykų, dar turėtum antrą šansą per perlaikymus rudenį.
Skola – tai per egzamino ar įskaitos perlaikymą neišlaikytas egzaminas (įskaita).
Akademinė skola- tai egzamino ar įskaitos perlaikymo neišlaikymas po pirmojo kurso pakartojimo
Kurso kartojimas
Ar reikia mokėti už kurso kartojimą neišlaikius įskaitos?
Reikia.
Už ką reikia mokėti kartojantiesiems kursą – ar tik už kreditus, ar ir už egzamino perlaikymą? Ką reikėtų daryti sumokėjus įmoką?
Kartojantieji kursą moka tik už kreditus – atskirai už egzamino laikymą mokėti nereikia. Sumokėjus įmoką reikia nueiti į dekanatą (studijų skyrių) ir pateikti tai įrodantį kvitą.
Ar man reikės mokėti už kreditus, jeigu nesu gavęs praeito semestro laisvojo dalyko įskaitos? Jei taip, tai kada?
Taip, reikės mokėti, tačiau tik kitą semestrą (kai kartosi kursą).
Pirmą pusmetį buvau neprileistas prie egzamino ir dabar turėčiau kartoti to dalyko kursą. Ar prieš tai turiu gauti kokius nors dokumentus?
Jokių dokumentų gauti nereikia, tik pranešk dėstytojui, o kai pasirodys dekanato (studijų skyriaus) skelbimas, reikės susimokėti. Prieš laikydamas egzaminą dar turėsi gauti egzamino lapelį.
Akademinės atostogos, studijų sustabdymas, nutraukimas, grįžimas į studijas
Iki kada galiu paprašyti akademinių atostogų?
Akademinių atostogų prašyti galima bet kada.
Ketinu grįžti iš akademinių atostogų. Dekanate (studijų skyriuje) sakė ateiti rugpjūčio 27 dieną atnaujinti studijas, tačiau paskutinę rugpjūčio ir pirmą rugsėjo savaites būsiu užsienyje. Ar įmanoma atnaujinti studijas kitu laiku?
Gali ateiti ir šiek tiek anksčiau, kai tik dekanatas (studijų skyrius) bus grįžęs iš atostogų. Taip pat vietoj tavęs gali ateiti tavo įgaliotas asmuo ir atnešti viską, ko reikia (prašymą ir gydytojo pažymą).
Norėčiau atnaujinti studijas, bet kitoje studijų programoje. Ką reikėtų daryti?
Jeigu tavo senoji ir norima studijų programos skiriasi mažiau nei 15 kreditų ir esi įgyvendinęs savo senosios studijų programos visus 1 semestro reikalavimus, tereikia nueiti į dekanatą (studijų skyrių) ir pateikti prašymą. Jei bus vietų, tave turėtų priimti. Jeigu skirtumas didesnis, prieš stodamas į naują specialybę laisvojo klausytojo teisėmis turėtum išsilaikyti tiek dalykų, kad programų kreditų skaičius nesiskirtų daugiau kaip 15 kreditų.
Nutraukiau studijas ir po metų vėl įstojau į pirmą kursą, tačiau vis dar esu praeitų metų studentų sąraše. Ką reikia daryti, kad būčiau išbrauktas iš praeitų metų sąrašo?
Nueik į dekanatą (studijų skyrių) ir pateik prašymą, kad būtum išbrauktas iš šio sąrašo.
LSP
Pamečiau LSP, ką daryti? Ar turėsiu mokėti baudą?
Pranešk apie tai savo fakulteto (centro/instituto) LSP koordinatoriui. Baudos mokėti nereikės, jeigu gaminsies naują LSP.
Baigiu studijas, kiek žinau, reikia atsiskaityti su Universitetu ir tam reikia LSP atiduoti Studentų atstovybei. Tačiau LSP seniai pamečiau ir naujo nesigaminau. Ką daryti?
Jeigu pametei LSP ir naujo nebesigaminai, teks susimokėti 37,65 Eur dydžio baudą. Įmokos kvitą atnešk į Studentų atstovybės padalinį savo fakultete arba Centrinį biurą (Universiteto g. 3, Observatorijos kiemelis).
Ką daryti sulūžus LSP, nusitrynus nuotraukai bei atsiradus kitiems mechaniniams pažeidimams?
Lsp.lt sistemoje užsisakyti naujo LSP gamybą, o senąjį pažymėjimą grąžinti Studentų atstovybei dar prieš atsiimant naują LSP banke.
LSP buvo pamestas/pavogtas, tačiau netrukus atsirado.
Kreipkis į Studentų atstovybės padalinio savo fakultete LSP koordinatorių, kad būtų atšauktas LSP praradimo faktas.
Registruojantis www.lsp.lt rodo, kad toks asmuo (su tokiu asmens kodu) jau egzistuoja, arba toks el. paštas jau yra.
Studentai, kurie jau buvo sukūrę prisijungimą puslapyje neturi iš naujo kurtis paskyros. Tai galioja ir magistrantams, bandantiems registruotis iš naujo tęsiant studijas aukštesnėje pakopoje ar studentams, studijavusiems kitoje studijų programoje ar kitoje aukštojoje mokykloje, kurios studentų pažymėjimus administruoja LSS.
Rodo būseną „LSP atsiėmimas banke” arba „Reikia pasirašyti LSP išdavimo sutartį banke”, nors LSP jau seniai atsiimtas.
Kreipkis į Studentų atstovybės LSP koordinatorių el. paštu .
Ar galima pažymėjimą pasidaryti vėliau?
Pažymėjimą galima užsisakyti bet kada. Tačiau prisimink, kad neturint pažymėjimo negalima naudotis bibliotekos paslaugomis, kitu inventoriumi, laikyti egzaminų. Taip pat nebus galimybės pasinaudoti LSP teikiamomis nuolaidomis.
LSP sistemoje rodoma senų studijų informacija (pvz., LSP numeris).
Kreipkis į Studentų atstovybės padalinio savo fakultete LSP koordinatorių dėl duomenų apie studijas atnaujinimo/įkėlimo.
Kur yra LSP numeris, o kur LSP blanko serija ir numeris?
LSP numeris nurodytas virš studento vardo, o LSP blanko serija ir numeris – kitoje LSP pusėje.
Esu pasirašęs laisvojo klausytojo sutartį. Ar galiu gauti LSP?
Deja, ne, kadangi, vadovaujantis VU nuostatais, laisvasis klausytojas neturi studento statuso.
Ar būdamas akademinėse atostogose/susistabdęs studijas, galiu turėti LSP?
Taip, kadangi studijas susistabdęs asmuo išsaugo studento statusą.
Socialinė sritis
Įmokos už studijas, paskolos
Studijos ir negalia
Bendrabučiai
Visa informacija apie VU bendrabučius skelbiama VU bendrabučių centro puslapyje.