Prisijunkite prie Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) projekto-konkurso "Išlankstyk savo pasaulį" (Unfold Your World) ir pasinerkite į žavų gamtos molekulinių stebuklų – baltymų – pasaulį!

Minjo universitete Bragoje (Portugalija) vyko ketvirtoji metinė „Arqus“ konferencija, kurios tema – „Vienijame universitetus, įveikiame iššūkius“. Šis tris dienas trukęs reikšmingas „Arqus“ renginys subūrė apie 250 dalyvių iš įvairių universitetų.

Kotryna Čekuolytė apgynė disertaciją „Termofilinių Geobacillus genties bakterijų sintetinamų sidabro nanodalelių antimikrobinio poveikio mechanizmas“ ir gavo biologijos mokslo krypties daktaro laipsnį.

Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas mokslo metų pabaigos šventėje „Finis Anni Academici“ įteikė atminimo dovanas ir padėkos raštus Gyvybės mokslų centro (GMC) ir kitų fakultetų mokslininkams už mokslo pasiekimus ir išskirtinę veiklą. Buvo Magna cum laude diplomus gavę absolventai.

Už puikius mokymosi rezultatus ir aktualius tyrimus, kurie jungia mikrobiologijos ir aplinkosaugos sritis, vienkartinės prof. Karolio Jankevičiaus stipendijos paskirtos Mikrobiologijos bakalauro studijų programos III kurso studentei Indrei Čepaitei ir Mikrobiologijos magistro studijų programos I kurso studentui Modestui Katauskiui. Stipendija įsteigta įsteigta UAB „GVT LT“.

VU Gyvybės mokslų centro (VU GMC) doktorantas Dovydas Gabrielaitis apgynė disertaciją „Veiksnių, moduliuojančių makrofagų endocitozę, tyrimas: makrofagų tipas, amžius, plazminės membranos įtempimas“ ir gavo biofizikos mokslo krypties daktaro laipsnį. Darbo vadovė dr. Urtė Neniškytė.