Sidebar

Opioidai, kokainas, nikotinas – tai medžiagos, nuo kurių greičiausiai tampama priklausomais. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Valentina Vengelienė sako, kad su šiomis medžiagomis geriau nerizikuoti ir jų nebandyti, net jei ir žinome, kad neturime genetinio polinkio tapti priklausomi.

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Imunologijos skyriui vadovaujanti prof. Aurelija Žvirblienė kartu su komanda yra sukūrusi šimtus unikalių antikūnų, nukreiptų prieš virusų ir bakterijų baltymus, rekombinantinius citokinus, ląstelių receptorius ar alergenus.

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) mokslininkai kartu su kolegomis iš Vienos veterinarinės medicinos universiteto ir partneriais iš Prancūzijos Gvianos šiuo metu vykdo ekspediciją Amazonės atogrąžų miškuose, kur tiria klimato kaitos poveikį varliagyviams.

Balandžio 8 d. vykusiame ataskaitiniame ir rinkiminiame Lietuvos mokslų akademijos (LMA) narių visuotiniame susirinkime buvo pagerbti iškiliausi šalies mokslininkai. Tarp apdovanotųjų ir naujai išrinktų akademikų – gausus būrys Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų - tarp jų ir VU Gyvybės mokslų centro atstovai.

Balandžio 7 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vyko tradicinis metinis renginys, skirtas bendruomenei pristatyti 2024 m. veiklos rezultatus. Renginys surengtas po to, kai GMC taryba patvirtino metinę ataskaitą – tai puiki proga akademinei bendruomenei ne tik išgirsti, kuo centras gyveno praėjusiais metais, užduoti klausimus ar pasidalinti idėjomis, bet ir pasidžiaugti kartu nuveiktais darbais bei kolegų pasiekimais.

2025 m. rugpjūčio 11–15 d. Seili saloje (Suomija) vyks tarptautinė vasaros mokykla tema „Human Health and Environment by the Baltic Sea“. Ši mokykla – puiki galimybė gilinti žinias apie žmogaus sveikatą ir aplinkosaugos klausimus Baltijos jūros regione, dirbant kartu su studentais ir dėstytojais iš šešių žinomų Šiaurės ir Baltijos šalių universitetų.

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro doktorantas Gytis Druteika tapo šių metų prof. Virginijaus Šikšnio stipendijos laureatu. Stipendija skiriama trečiosios pakopos studentams už tarptautiniu mastu pripažintus mokslinius pasiekimus gyvybės mokslų srityje.

Vilniaus universitetas (VU) ir dvi įmonės – „Caszyme“ ir „nSAGE“, vykdydamos projektą „E! Universali CRISPR principu pagrįsta diagnostikos platforma (UNCOVER)“, sieks sukurti CRISPR-Cas pagrindu veikiančią diagnostikos platformą, leidžiančią greitai ir tiksliai aptikti infekcines ligas.

Justas Vaitekūnas apgynė disertaciją „Piridino ir piridinolių skaidymo fermentai ” ir jam buvo suteiktas biochemijos mokslo krypties daktaro laipsnis.

Minint 446-ąjį Vilniaus universiteto (VU) gimtadienį, ketvirtąjį kartą buvo surengtas mokslo komunikacijos konkursas „Mokslo sprintas“. Pirmąją vietą laimėjo komandos „Veidų detektyvės“ narės – profesorė Janina Tutkuvienė ir doktorantė Eglė Stukaitė-Ruibienė. Jos skaitė pranešimą „Ar galėtumėte atpažinti ilgai nematytą vaikystės draugą: kaip veidas auga ir kas už jo slepiasi“. Nugalėtojoms įteiktas 1000 eurų vertės prizas, kurį įsteigė konkurso partnerė „Thermo Fisher Scientific“.

Minint biotechnologijų mokslo 50-metį Lietuvoje, Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro (GMC) studentai sulaukė ypatingos dovanos – „Thermo Fisher Scientific Baltics“ skyrė modernią tyrimų įrangą ir reagentus, kurių vertė siekia 0,5 mln. eurų. VU atstovai pabrėžia, kad tai investicija ne tik į laboratorijas, bet ir į naujos kartos mokslininkus, kurie kurs rytojaus mokslo sprendimus.

Šiandien – paskutinė tarptautinės gyvybės mokslų konferencijos „The COINS 2025“ diena. Tai jau ne šiaip renginys, o reiškiniu tapusi, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro studentų organizuojama konferencija, kasmet suburianti šimtus jaunųjų mokslininkų, tyrėjų ir mokslo entuziastų iš viso pasaulio.

Siekiant didinti Baltijos šalių informuotumą apie iššūkius, su kuriais susiduria ankstyvos karjeros tyrėjai, bei skatinti nuolatinį dialogą tarp  ir pagrindinių mokslinių tyrimų ekosistemos suinteresuotųjų šalių, kovo 3–4 dienomis Vilniaus universitete vyko tarptautinis simpoziumas.Pristatydama renginį COST Voices valdymo komiteto narė, simpoziumo organizacinio komiteto pirmininkė doc. dr. Dalia Šatkovskienė pabrėžė aptariamų problemų sprendimo svarbą, norint išlaikyti ir plėtoti ateities mokslo potencialą Baltijos šalių regione.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos