Mokslas - tai nuostabi kelionė. Keliaukime kartu!
Šios studijų programos tikslas – parengti specialistus, išmanančius nervų sistemos struktūrą, funkcijas ir jų tyrimo metodus; gebančius analizuoti ir kritiškai vertinti neuromokslų ir susijusių sričių mokslinę literatūrą; suprantančius mokslinių tyrimų etinius aspektus; galinčius savarankiškai dirbti mokslo bei mokymo srityse, įvairiose valstybinėse ir privačiose struktūrose.
Kvalifikacinis laipsnis: gyvybės mokslų magistras
Trukmė: 2 metai
Studijų forma: nuolatinės studijos
Į šią studijų programą priimami:
- baigę biomedicinos ar medicinos srities bakalauro studijas ir norintys gilinti savo žinias neuromokslų srityje.
- baigę socialinių mokslų srities studijas, teoriškai susipažinę su aukštesniąją nervine veikla, kognityviaisiais procesais, socialine elgsena, bet norintys pažinti šiuos procesus iš neurobiologinės pusės, suprasti jų kilmę, išmokti įvertinti objektyviais metodais.
- baigę fizinių ir technologijų mokslų sričių studijas ir norintys pritaikyti savo žinias gyvųjų sistemų, smegenų ir kituose tyrimuose.
Neurobiologijos magistrantūros studijose suteikiama teorinių žinių, ugdomi praktiniai ir bendrieji gebėjimus. Studijos apima:
- dalykus, suteikiančius bendrąsias neuromokslų žinias: neuroanatomiją, neurofiziologiją, bioelektrinius reiškinius, neurochemiją; specifiškesnius, su atskiromis neuromokslų sritimis susijusius dalykus: jutimo ir suvokimo mechanizmus, biopsichologiją, psichofiziologiją, signalų virsmų mechanizmus;
- pasirenkamuosius dalykus, kurie leidžia dar labiau specializuotis: laboratorinių gyvūnų mokslą, biotransportą, histologiją, neurono biofiziką, augalų komunikaciją ir kt.
Karjeros galimybės:
Absolventai tęsti studijas biofizikos, biochemijos, biologijos doktorantūroje tiek Vilniaus universitete, tiek daugelyje kitų Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų, dirbti mokslininkais, dėstytojais, mokytojais, ekspertais, konsultantais mokslo bei mokymo srityse įvairiose mokslinėse institucijose, medicinos įstaigose, privačiose firmose, prekiaujančiose laboratorine įranga ir priemonėmis, medicinine technika, farmacijos įmonėse, užsiimančiose tiek gamyba, tiek realizacija, kurti savo verslą programinės įrangos, mokymų ir kitose srityse.
Neurobiologijos studijų programos komitetas:
Pirmininkas – prof. dr. Osvaldas Rukšėnas ()
Nariai:
Prof. dr. Aidas Alaburda
Doc. dr. Gytis Svirskis
Doc. dr. Ramunė Grikšienė
Kastytis Dapšys – socialinis partneris (Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė)
Daugiau apie galimybes, kurias suteikia GMC, sužinosite čia.