Diskriminacijos, priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo, smurto ir persekiojimo prevencija VU Gyvybės mokslų centre
Universitete siekiama kurti ir užtikrinti tokią organizacinę kultūrą, kurioje visi ir visos jaustųsi saugūs bei priimti, galėtų puoselėti savo individualumą ir realizuoti savo potencialą. Kiekvienas iš mūsų esame atsakingi, kad savo žodžiais ar veiksmais patys neprisidėtume prie priešiškos aplinkos specifiniam asmeniui ar grupei kūrimo.
Jei patyrėte, pastebėjote arba sužinojote apie diskriminacijos, priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo, smurto ar persekiojimo atvejį Gyvybės mokslų centre, dėl pagalbos galite kreiptis į padalinio darbuotoją dr. Ingridą Prigodiną Lukošienę, atsakingą už diskriminacijos prevenciją mūsų padalinyje.
Atsakingo darbuotojo kontaktai:
+370 5 239 8201
C149 kab, Salėtekio al. 7, Vilnius
Dėl pagalbos taip pat galite kreiptis į savo, nukentėjusiojo ar skundžiamojo asmens tiesioginį vadovą arba į Vilniaus universiteto “Pasitikėjimo liniją” el. paštu
Gavus kreipimąsi su Jumis bus siekiama aptarti esamą situaciją, išsiaiškinti galimus pagalbos būdus ir rasti tinkamiausią sprendimą. Kreipimosi ir pokalbių metu užtikrinamas konfidencialumas.
Į “Pasitikėjimo liniją” galite kreiptis ne tik pagalbos – čia galima pateikti ir oficialų pranešimą apie įvykį (-ius), skirtą Vilniaus universiteto Diskriminacijos, priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo, smurto ir persekiojimo atvejų nagrinėjimo komisijai.
Daugiau informacijos bei dokumentus, apibrėžiančius diskriminacijos prevenciją bei pagalbą diskriminacijos atvejais VU, rasite: https://www.vu.lt/apiemus/lygios-galimybes#pasitikejimo-linija-pagalba-ir-pranesimu-teikimas
Dokumentai::
Įvairovė ir lygios galimybės
Vilniaus universitetas ir Gyvybės mokslų centras vadovaujasi VU įvairovės ir lygių galimybių 2020-2025 metų strategija, kurios tikslas – Universitete kurti studijų ir darbo aplinką, kurioje yra puoselėjama individuali, socialinė ir kultūrų įvairovė ir užtikrinamos Universiteto bendruomenės narių lygios galimybės, siekiama puoselėti įvairovę bei užtikrinti lygias galimybes visiems, nepaisant jų lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos, šeiminės padėties, ketinimo turėti vaiką (vaikų) ar kitų diskriminacinių pagrindų.
Vilniaus universitete už lygių galimybių politikos priemonių formavimą atsakingas Centrinės administracijos Bendruomenės gerovės skyrius, Gyvybės mokslų centre atsakingas asmuo yra dr. Inga Griškova-Bulanova.
Atsakingo darbuotojo kontaktai:
+370 5 223 4439
V137 kab, Saulėtekio al. 7, Vilnius
Vilniaus universitetas sistemingai siekia sudaryti lygias galimybes bendruomenės nariams (-ėms) su negalia, dirbti ir studijuoti universitete.
- Studentams (-ėms): Jei turite negalią, įskaitant ir psichikos, autizmo spektro, dėmesio ar mokymosi sutrikimų ir kitų sveikatos sunkumų, dėl kurių studijų metu gali kilti individualiųjų poreikių, kviečiame susisiekti Jums patogiu būtų su negalios reikalų koordinatore el. paštu ar telefonu (+370 5) 219 3161.
- Darbuotojams (-oms) ir svečiams: turint klausimų susijusių su negalia universitete, esant pritaikymo poreikiams kviečiame susisiekti el. paštu ar telefonu (+370 5) 219 3161.
Dokumentai:
VILNIAUS UNIVERSITETO LYČIAI JAUTRIOS KALBOS GAIRĖS
VILNIAUS UNIVERSITETO ĮVAIROVĖS IR LYGIŲ GALIMYBIŲ 2020–2025 METŲ STRATEGIJA