Renginio pradžia: 2022-09-27 15:00
Renginio pabaiga: 2022-09-27 17:00

15 val. VU Gyvybės mokslų centro R-401 auditorijoje (Saulėtekio al. 7, LT-10257 Vilnius) JURAS KIŠONAS gins disertaciją „Jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio sveikiems audiniams tyrimai” biofizikos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti. Mokslinis vadovas – prof. habil. dr. Ričardas Rotomskis, mokslinis konsultantas – dr. Jonas Venius.

Disertacijos anotacija: Spindulinė terapija taikoma apie 50 proc. vėžiu sergančių pacientų. Iki 95 proc. šių pacientų pasireiškia jonizuojančiosios spinduliuotės biologinio poveikio sukeltas odos uždegimas - ūminis spindulinis dermatitas. Vis dar trūksta naujų tyrimų metodų, kurie pagerintų ūminio spindulinio dermatito diagnostiką ir pagreitintų naujų šio šalutinio efekto prevencijai ir gydymui naudojamų priemonių kūrimą. Konfokalinė atspindžio mikroskopija leidžia neinvaziniu būdu tirti odą, gauti aukštos kokybės ir kontrastingus vaizdus, bei vertinti ląstelių struktūrą, nepažeidžiant odos. Šio darbo tikslas - nustatyti konfokaline atspindžio mikroskopija stebimų odos pažeidimo požymių sąsajas su klinikine ūminio spindulinio dermatito eiga ir individualiais paciento parametrais, bei įvertinti konfokalinės atspindžio mikroskopijos predikcinę vertę. Šis darbas remiasi biomedicininiu tyrimu, kuriame dalyvavo 103 tiriamieji, viso atlikta daugiau nei 600 matavimų panaudojant konfokalinę atspindžio mikroskopiją ir dermoskopiją. Tai pirmasis prospektyvinis didelės apimties klinikinis tyrimas, kurio metu konfokalinė atspindžio mikroskopija panaudota jonizuojančiosios spinduliuotės sukeliamo odos pažeidimo vertinimui. Nustatyta, kad konfokaline atspindžio miksroskopija stebimi odos pažeidimo simptomai atsiranda anksčiau, nei pasireiškia klinikiniai ūminio spindulinio dermatito simptomai. Įvertinta konfokalinės atspindžio mikroskopijos požymių vystimosi eiga ir pasireiškimo dažnis taikant standartinį spindulinį gydymą. Taip pat nustatyta, jog spindulinės terapijos pradžioje apskaičiavus KAMkoef koeficientą, galima prognozuoti ūminio spindulinio dermatito laipsnį gydymo pabaigoje.

Disertacijos gynimą stebėti galite naudodamiesi šia nuoroda.