Renginio pradžia: 2022-09-27 11:00
Renginio pabaiga: 2022-09-27 13:00

11 val. VU Gyvybės mokslų centro R-401 auditorijoje (Saulėtekio al. 7, LT-10257 Vilnius) KAROLINA ŽILIONYTĖ gins disertaciją Chemoimunoterapijos efektyvumo vertinimas pelių navikų modeliuose, pasižyminčiuose skirtingu antigeno apdorojimo ir pateikimo mechanizmo funkcionalumu” biologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti. Mokslinė vadovė – prof. dr. Vita Pašukonienė.

Disertacijos anotacija: Imunoterapija – tai didelį potencialą turintys vėžio gydymo būdai, stimuliuojantys paciento imuninę sistemą kovoti prieš navikines ląsteles. Klinikiniai gydymo imunoterapija rezultatai atskleidžia, kad pacientų atsakas į imunoterapiją yra nevienalytis ir dažnu atveju žemas. Norint pagerinti gydymo imunoterapija efektyvumą reikia geriau suprasti atsparumo imunoterapijai mechanizmus, ieškoti predikcinių žymenų gydymo individualizavimui bei efektyvių kombinacinių vėžio gydymo strategijų. Šioje disertacijoje, pasitelkiant pelių navikinius modelius, yra pademonstruojama antigeno apdorojimo ir pateikimo mechanizmo funkcionalumo navikinėse lastelėse įtaka T limfocitais pagrįstos imunoterapijos efektyvumui. Taip pat yra atskleidžiama predikcinė antigeno apdorojimo ir pateikimo mechanizme dalyvaujančių genų raiškos vertė individualizuojant gydymą dendritinių ląstelių vakcinomis bei anti-PD-1. Tyrimo metu gauti rezultatai rodo, kad antigeno apdorojimo ir pateikimo mechanizmo funkcionalumas gali būti moduliuojamas chemoterapinio vaisto ciklofosfamido pagalba. Ciklofosfamido aktyvuojantis poveikis antigeno apdorojimo ir pateikimo mechanizmui gali padaryti navikines ląsteles imunogeniškesnėmis bei tokiu būdu atverti kelią T limfocitų veikimu paremtai imunoterapijai.

Disertacijos gynimą stebėti galite naudodamiesi šia nuoroda.