Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidiumas skyrė 15 stipendijų geriausiems jauniesiems humanitarinių, socialinių, fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslo sričių mokslininkams. Garbingame penkioliktuke – ir VU Gyvybės mokslų centro (VU GMC) dr. Jūratė Skerniškytė.

Biomokslų instituto mokslininkei stipendija skirta biomedicinos mokslų srityje už vykdomus tyrimus tema „Oportunistinių bakterijų produkuojamų išorinių struktūrų imunogeniškumo tyrimai ir jų taikymas vystant naujas hospitalinių infekcijų gydymo strategijas“.

LMA jaunųjų mokslininkų stipendijos skirtos ir dar trims VU mokslininkams.

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityje stipendija paskirta VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto atstovui dr. Simui Čelutkai (vykdomų tyrimų tema – „Filosofinė pasiaukojimo samprata karo grėsmės akivaizdoje“), fizinių mokslų srityje – VU Chemijos ir geomokslų fakulteto tyrėjai dr. Julijai Grigorjevaitei (tema – „Chemijos didaktikos vertinimas, naujų metodų kūrimas ir išbandymas“), technologinių mokslų srityje – VU Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkui dr. Linui Stripinui (tema – „Mašininiu mokymusi paremtų globalaus optimizavimo hiperalgoritmų, skirtų automatiniam algoritmų sudarymui, derinimui ir hibridizacijai, kūrimas“).

Kitus stipendijos gavėjus rasite čia: Naujienos - Lietuvos mokslų akademija (lma.lt)

Šiemet LMA Jaunųjų mokslininkų stipendijų konkursui buvo pateiktos 68 paraiškos: 23 humanitarinių ir socialinių mokslų, 45 – fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslų sričių.

20240627 LMA Jurate  20240627 LMA pastatas 2

Nuo 2010 m. LMA rengia Jaunųjų mokslininkų stipendijų konkursą. Stipendijos skiriamos mokslininkams iki 35 metų amžiaus, įgijusiems daktaro mokslo laipsnį ne anksčiau kaip prieš penkerius metus iki paraiškų pateikimo termino pabaigos, jų vykdomiems aktualiems moksliniams tyrimams remti. Kandidatai stipendijai gauti turi dirbti Lietuvos mokslo ir studijų institucijose ir skelbti mokslo straipsnius su jų prieskyra. Šešių bazinių socialinių išmokų dydžio stipendija yra skiriama kartą per mėnesį vienerius metus.

Stipendijas LMA prezidiumas, remdamasis mokslų skyrių ekspertų komisijų LMA jaunųjų mokslininkų stipendijoms gauti siūlymais, skiria geriausiems jauniesiems humanitarinių, socialinių, fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslo sričių mokslininkams.