Sidebar

2022 metais VU Zoologijos muziejus pradėjo naują bendradarbiavimo partnerystės projektą su Italija ir Malta „Platforma inovacijoms gamtos mokslų internetiniame ugdyme“ (LINNEO). Projektas vykdomas su VU Botanikos sodu. Kūrimo procese dalyvauja ir Gedimino miesto mokykla, jie bus ir pirmieji platformos bandytojai.

Skaityti daugiau...

Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. gegužės 13 d. nutarimu Nr. XIV-307 paskelbė, kad 2022 metai skelbiami Gyvūnų gerovės metais.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2021 m. gruodžio 1 d. nutarimu Nr.1026 patvirtino Gyvūnų gerovės metų minėjimo 2022 metais planą, kurį galima rasti:

Skaityti daugiau...

VU Zoologijos muziejus gavo ypatingą dovaną – vertingą universiteto alumno, entomologo Giedriaus Švitros surinktą drugelių kolekciją. G. Švitra muziejui padovanojo 147 entomologines dėžes su 15 554 drugių individais, priklausančiais 941 rūšiai – tai yra beveik visos Lietuvoje randamos makrodrugių rūšys.
Skaityti daugiau...

Vasario 18-os popietę VIlniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Zoologijos muziejuje lankėsi LRT laidų "Daiktų istorijos" vedėjas, menotyrininkas Saulius Pilinkus su žurnaliste Edita Mildažyte. Jie bandė atrasti istoriją, senesnę už prof. T. Ivanausko įrašytąją ir teigiančią, kad pirmosios gyvūnų iškamšos siekia mumijų laikus, o Lietuvoje seniausiosios yra pakliuvusios į Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Zoologijos muziejų...

Skaityti daugiau...

Sveikiname visus Vilniaus Universiteto Zoologijos muziejaus lankytojus - esamus, buvusius ir būsimus - su Naujais 2019-ais metais! Lauksime Jūsų klausimų, komentarų, pasiūlymų, naujų idėjų, dovanų, naujų 2 % - o trumpai tariant - JŪSŲ mums taip svarbaus DĖMESIO!

Kviečiame pažiūrėti naujausią reportažą ir lauksime lankantis dar ne kartą!

Delfi Grynas reportažas

Spalio 1 dieną startuoja tarptautinės savanorės iš Katalonijos (Ispanija) Alba Avila Grimaldos visuomenės švietimo projektas ,,Neįtikėtini VU Zoologijos muziejaus gyvūnai", pratęsiantis inciatyvą reguliariai pristatyti naują gyvūną ar gyvūnų grupę, kuriuos galite pamatyti apsilankę VU Zoologijos muziejuje.

Skaityti daugiau...

Birželio 12 dieną, nuo 12 val. ir nuo 13val. kviečiame susipažinti su išmania Zoologijos muziejaus ekspocizija, sukurta pasitelkiant papildytos realybės programėlę HP Reveal (buvusi Aurasma). Ekspozicijos tikslas - parodyti paukščių paprastą ir tuo pačiu įspūdingą gyvenimą.

Skaityti daugiau...

Projekto "NORDBALTIC INCUBATOR 2017" metu režisierė Miglė Kriaučiūnaitė sukūrė dokumentinį filmą "Privatus miesto paukščių gyvenimas". Filmavimai vyko ir VU Zoologijos muziejuje, o apie paukščius čia pasakojo Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto Zoologijos katedros dėstytojas Saulis Skuja.

Skaityti daugiau...

2017 m. birželio mėnesį Lietuvos teatro sąjunga, remiama Spaudos, radijo ir televizijos fondo Projekte „10+1 temų apie teatrą su...“ kalbino žymiausią Lietuvos teatro scenos veteraną ir kino aktorių Gediminą Girdvainį.

Skaityti daugiau...

Balandžio 21-23 dienomis vyks devintoji „Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams“ (SMMS) stovykla vyresnių klasių moksleiviams, organizuojama VU SA. Norintys iš arčiau susipažinti su Vilniaus universitetu ir dominančiomis studijomis moksleiviai aplankys ir VU Zoologijos muziejų.

Daugiau informacijos rasite www.smms.lt svetainėje.

Muitinės pareigūnai perdavė Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Zoologijos muziejaus mokslininkams 17 butelių su gyvatėmis, kobromis ir skorpionais, kurie per pastarąjį dešimtmetį buvo konfiskuoti iš keleivių Lietuvos oro uostuose. Dažnai egzotiškais ar neįprastai atrodančiais suvenyrais susižavėję keliautojai perka juos kaip lauktuves artimiesiems nesusimąstę ir nepasidomėję, ar jie nepagaminti iš nykstančių gyvūnų.

Platesnį aprašymą rasite Lietuvos respublikos Muitinės svetainėje arba LR Muitinės Facebook paskyroje

Norėtume padėkoti žmonėms, kurių dėka muziejaus ekspozicija ir fondai 2015-2016 metais pasipildė naujais eksponatais:

  • doc. E.Bukelskiui už personalinę stirnų ir elnių ragų, šernų kaukolių kolekciją;
  • prof. habil.dr. V.Laurinavičiui už Cypraea tigris kriauklę su kamėja;
  • dr. Egidijui Kazlauskui už vorų paukštėdų ir jų išnarų kolekciją;
  • UAB ,,The Magic" direktoriui Mariui Maniušiui ir jo pagalbininkei Aistei Liansbergaitei už vertingą knygą "Pasaulio žinduolių katalogo 1 tomą - Plėšrieji" (Handbook of the Mammals of the World, Volume 1: Carnivores By: Don E Wilson (Editor), Russell A Mittermeier (Editor) Publisher: Lynx Edicions);
  • biologijos mokytojui Mykolui Vytautui Sakalauskui už personalinę gamtos įdomybių ir kriauklių kolekciją, surinktą 1968-2016 metais.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos