Sidebar

Šiuo metu biologinio chirališkumo Žemėje kilmės priežastys yra svarbus fundamentalus klausimas. Gyvybės biožymenų aptikimas nežemiškose aplinkose išlieka vienu iš pagrindinių mokslinių tyrimų tikslų. Manome, kad chiralinių junginių aptikimas yra viena iš pagrindinių astrobiologijos tyrimų sričių. Be to, chirališkumo sukeltas sukinio atrankumo efektas (angl. chirality-induced spin selectivity, CISS) gali padėti perkelti elektronikos technologiją nuo mikro- į molekulinį lygį ir gali atsakyti klausimus dėl mūsų pasaulio vienachirališkumo.

Mūsų grupė tiria vienachirališkumą, kaip universalų gyvybės žymeklį. Stipraus statinio magnetinio lauko sąlygomis gali susidaryti chiralinių molekulių enantiomerinis perteklius, o per šias chiralines molekules gali būti stebimas vieno sukinio elektronų pernaša. Molekulių chirališkumą mes tiriame naudojant apskritiminio dichroizmo (ECD) spektroskopijos ir tankio funkcionalo teorijos (DFT) skaičiavimų pagalba. Mes taikome chiralines supramolekulines ir biomolekules medžiagas sukinių bioelektronikos ir biojutiklių srityse.

   SAG 03GA.png

 

Pav. 2. Elektrocheminis mėginių tyrimas naudojant elektromagnetą ir chirališkumas kosmose

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos