Sidebar

Mūsų grupė tiria žmogaus galvos smegenų atsakus, kurie yra potencialūs įvairių neurologinių ir psichikos sutrikimų biožymenys. Siekiama nustatyti, kokią įtaką smegenų aktyvumui gali turėti skirtingos žmogaus būsenos (budrumas, aktyvumo lygis, hormonų kiekis organizme ir kt.), atliekamos užduoties pobūdis bei pateikiamų stimulų savybės. Naudojame elektroencefalografijos (EEG) metodą ir vertiname smegenų elektrinį aktyvumą žmogui esant ramybės būsenoje ir jam pateikiant įvairius išorinius sensorinius stimulus. Taip pat pasitelkiame ir elgseninius bei subjektyvaus vertinimo testus.

EEG tyrimuose taikome klasikines sukeltųjų potencialų metodikas (kaip kad P300, P50, Go/NoGo, MMN), tačiau labiausiai koncentruojamės į smegenų gebėjimą įsitraukti į išorinę stimuliaciją, taip vadinamus nuostoviuosius atsakus (SSRs). Tiriame, kaip skirtingi stimulai (klausos, regimieji, somatosensoriniai) bei jų variacijos ir kiti faktoriai (lytis, dominuojanti ranka, nuovargis, asmenybės bruožai, t.t.) moduliuoja nuostoviųjų atsakų parametrus. Šios žinios yra ypač svarbios siekiant suprasti smegenyse vykstančius procesus bei jų pokyčius esant įvairiems sutrikimams. Tik žinant moduliuojančius faktorius galima užtikrinti objektyvų duomenų rinkimą ir vertinimą, o tai svarbu smegenų atsakų, kaip biožymenų, panaudojime klinikinėje praktikoje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos