Sidebar

ES projektu zenklas 2015 04 13Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0080               

Projekto pavadinimas: „DNR polimerazių evoliucijos, pasiskirstymo genomuose ir struktūrinių bei funkcinių savybių tyrimai kompiuteriniais metodais”. Projektas finansuojamas Europos Socialinio fondo lėšomis pagal Priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 veiklą ,,Mokslininkų kvalifikacijos tobulinimas vykdant aukšto lygio MTEP projektus “

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2018-01-08 iki 2022-01-07

Projekto mokslinio tyrimo vadovas: dr. Česlovas Venclovas

Santrauka: Projekto tikslas – reikšmingai išplėsti žinias apie DNR polimerazių struktūras, sąveikas, funkcines savybes ir evoliucinius ryšius visuose gyvybės domenuose. Šiuo projektu siekiama reikšmingai išplėsti žinias apie DNR polimerazes ir tuo pačiu pakelti projekto dalyvių mokslinę kvalifikaciją. Šių tikslų bus siekiama atliekant mokslinius tyrimus, nukreiptus į naujų žinių, susijusių su DNR polimerazių struktūromis, sąveikomis, funkcinėmis savybėmis ir evoliuciniais ryšiais, kūrimą. Tyrimai apims DNR polimerazes visuose trijuose gyvybės domenuose – eukariotuose, bakterijose ir archėjose. Tyrimai bus atliekami integruojant viešai prieinamus įvairių tipų biologinius duomenis ir priešakinius kompiuterinės biologijos ir bioinformatikos metodus. Tyrimų metu bus siekiama suklasifikuoti visas identifikuotas DNR polimerazes ir ištirti jų struktūrines bei funkcines savybes. Taip pat bus siekiama ištirti DNR polimerazių struktūrinius-funkcinius modulius bei DNR polimerazių funkcines ir evoliucines sąsajas su neseniai atrastomis bakterijų imuninėmis CRISPR-Cas sistemomis. Be to, bus siekiama nustatyti DNR polimerazių ir jų funkcinių modulių rinkinius, koduojamus individualiuose organizmuose, ir suprasti šių rinkinių ryšius su globaliomis organizmo savybėmis, organizmo fiziologija ir aplinkos veiksniais.

Siekiamas rezultatas: Planuojama, kad bus žymiai pagilintos fundamentinės žinios apie visas DNR polimerazių šeimas/grupes: sumodeliuotos ir charakterizuotos nežinomos polimerazių/domenų struktūros, atskleisti šiuo metu neaiškūs evoliuciniai ryšiai, detaliau apibūdinti polimerazių funkciniai moduliai ir polimerazių rinkiniai susieti su globaliomis organizmo savybėmis bei aplinkos veiksniais. Gauti rezultatai bus publikuojami tarptautiniuose žurnaluose bei pristatomi konferencijose. Kartu su ataskaitomis planuojame pateikti rezultatų pagrindu paruoštus bei publikuotus mokslinius straipsnius. Tikimės, kad šis projektas paskatins kompleksinius tyrimus, o projekto rezultatai pasitarnaus ir praktikoje, kovojant su patogenais, bei prisidedant prie veiksmingesnių vėžio terapijos metodų kūrimo.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos