Sidebar

GMC-VU445

 

 Renginių organizatoriai - VU Gyvybės mokslų centras,  
 

 

09
Bal
2024

PARODA. „Kūrybingi mokslininkai: gyvūnų rūšių paslaptys“ / 'Creative scientists: secrets of animal species'

2024-04-09 12:00 pm -12:45 pm
Nemokama
„Žmogus - turintis smegenis dvikojis“ - taip 1730 metais pasakė Carl von Linne „Systema Natura“ [1758], sugrupuodamas žmogų kartu su beždžionėmis ir šikšnosparniais ir išskyrė 6 rases: Homo europeus, Homo asiaticus, Homo americanus, Homo afer, Homo monstruosus, Homo pygmaeus... Kas tas mokslas - mokslininkų fantazijos, kūrybiškumas ar klaidos, turėjusios didžiulę įtaką kartų kartoms?
Šioje parodoje galėsite susipažinti su įvairių mokslininkų fantazijomis rūšių pavadinimuose ir gyvenimo būdo aiškinimuose.
 
Kas rengia: VU Zoologijos muziejaus savanoriai ir darbuotojai (atsakinga dr. Grita Skujienė)
 
Kur: I a. fojė prie Zoologijos muziejaus, VU Gyvybės mokslų centras, Saulėtekio al. 7, Vilnius

Registracija į šį renginį baigta

09
Bal
2024

PARODA. „Nuo referato iki disertacijos“

2024-04-09 1:00 pm -1:45 pm
Nemokama
Parodos metu eksponuojami įvairūs baigiamieji darbai: kursiniai, diplominiai, disertacijos, Baigiamųjų darbų gynimo metu naudotos ranka pieštos, vizualizacinės priemonės. Šiuo metu gyvenantys mokslininkai sudaro apie 90 % visų kada nors gyvenusių mokslininkų. Mokslininkus dažniausiai gerbiame – tačiau itin retai susimastome kokio sudėtingumo buvo jo kelias nuo referato ar kursinio rašymo iki disertacijos. Kaip kito jų apipavidalinimas ir struktūra. Parodos metu kviesime pasižvalgyti po gamtininkų rengtus atsiskaitomuosius darbus ir jų vizualizacines priemones nuo XX a. vidurio iki XXI a. pirmosios pusės.
 
Kas rengia: Rima Briškaitė, dr. Mindaugas Rasimavičius
 
Kur: I a. fojė prie Botanikos kabineto, VU Gyvybės mokslų centras, Saulėtekio al. 7, Vilnius

Registracija į šį renginį baigta

09
Bal
2024

EKSKURSIJA. „Pasivaikščiojimas po mirties sodą“

2024-04-09 1:45 pm -2:30 pm
Nemokama
Nuo mirties sodo iki herbariumo. Vaikštinėdami ir besidairydami po mirties sodą sužinosite, kas yra herbariumas, kam jisai reikalingas. Kodėl mokslininkai renka, etiketuoja ir džiovina augalus jau daugiau nei 500 metų. Ką slepia šis vienas didžiausių ir seniausių herbariumų Lietuvoje – neišsemiamas ir nuolat kintantis mokslo lobynas.
 
Kas rengia: Dr. Mindaugas Rasimavičius, Rima Briškaitė
 
Kur: I a. fojė prie Botanikos kabineto, VU Gyvybės mokslų centras, Saulėtekio al. 7, Vilnius

Apgailestaujame, registracija jau negalima.Visos vietos užimtos

09
Bal
2024

PASKAITA. „Išmaniosios varlės ir kitos džiunglių paslaptys“

2024-04-09 2:30 pm -3:15 pm
Nemokama
Išgirdus apie varliagyvius, daugumai nekyla minčių apie po žeme gyvenančias ir į sliekus panašias kirmrausas arba apie spalvingas ir savo vaikais besirūpinančias varles medlaipes. Lietuvoje tėra 13, o visame pasaulyje virš 8000 varliagyvių rūšių ir jų didžiausia įvairovė slypi šiltuose ir drėgnuose atogrąžų miškuose. Šio susitikimo metu Andrius Pašukonis pasidalins įspūdžiais, užfiksuotais momentais ir atradimais iš ekspedicijų tyrinėjant varliagyvius Pietų Amerikos atogrąžų miškuose. Susipažinsime su varliagyvių formų ir gyvenimo būdų įvairove, jų tyrimėjimo ypatumais ir jiem kylančiomis grėsmėmis.
 
Kas rengia: Dr. Andrius Pašukonis
 
Kur: R401 a., VU Gyvybės mokslų centras, Saulėtekio al. 7, Vilnius

Registracija į šį renginį baigta

09
Bal
2024

PASKAITA. „Pažink gyvąją gamtą“

2024-04-09 3:30 pm -4:15 pm
Nemokama
Studentų gamtininkų mokslinė draugija kviečia susipažinti su gamtininkais bei gyvaisiais gamtos turtais. Parodomoje paskaitoje sužinosite daugiau apie mus, mūsų vykdomą veiklą ir iš arčiau pamatysite visas gamtos įdomybes, tarp kurių išvysite vabzdžių kolekcijas, gyvūnų kaukoles bei uždarąsias ekosistemas. Pasidalinsime tuo, kas mus vienija ir išlaisvina – gyvoji gamta. Nekantraujame su Jumis susitikti bei pasidalinti tuo, kas mums svarbu!
 
Kas rengia: Studentų gamtininkų mokslinė draugija
 
Kur: R108 a., VU Gyvybės mokslų centras, Saulėtekio al. 7, Vilnius

Registracija į šį renginį baigta

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos