Sidebar

Saproksiliniai vabzdžiai yra viena iš svarbiausių medienoje gyvenančių organizmų grupių. Jų gausumas ir įvairovė negyvoje medienoje priklauso nuo visos eilės abiotinių ir biotinių faktorių. Miškų kirtimai, o ypač plynieji, gali kardinaliai pakeisti saproksilinių vabzdžių įvairovę ir gausumą.

Plynuosiuose kirtimuose, paprastai, lieka nedidelio diametro mediena, šakos ir kelmai. Plynieji kirtimai stipriai pakeičia ir mikroklimatines sąlygas ir tikėtina, jog saproksilinių vabzdžių bendrijos stipriai skiriasi nuo saproksilinių vabzdžių bendrijų miškuose. Šiame tyrime bus naudojamos išsiritimo tipo gaudyklės ant įvairių medienos tipų (šakų, stuobrių, kelmų) ir bus siekiama išsiaiškinti iš kokių taksonominių ir ekologinių grupių yra sudarytos saproksilų bendrijos, kaip skiriasi jų įvairovė tarp skirtingų medienos tipų ir tarp ir tokių pačių medienos tipų šalia esančiuose miškuose, kur nėra plynųjų kirtimų. Planuojami tiek morfologiniai, tiek molekuliniai vabzdžių tyrimai.

Toks tyrimas aktualus ir praktiniu atžvilgiu – plynieji kirtimai yra labai prieštaringai vertinami tiek visuomenės, tiek ir specialistų, bet konkrečių faktų apie jų neigiamą įtaką vis dar trūksta. Tokie tyrimai Lietuvoje būtų atliekami pirmą kartą.

Mokslinis vadovas / Supervisor: prof. dr. Virginija Podėnienė, Biomokslų institutas, GMC, VU / Institute of Biosciences, Life Sciences Center, Vilnius University

Kontaktai / Contacts:

El. p. / e-mail: ,

tel. / phone: +370 65205092

Mokslo kryptis: Zoologija N 014

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos