Sidebar

14-3-3 baltymų šeima sąveikauja su daugybe kitų baltymų ir yra randami įvairiose žmogaus audiniuose. 14-3-3 atpažįsta fosforilintas aminorūgštis (serinus arba treoninus) ir padeda kontroliuoti baltymų lokalizaciją, aktyvumą bei fosforilinimą. Dėl jų didelio skaičiaus partnerių, jie yra dažnai siejami su vėžiu ir neurodegeneracinėmis ligomis. Tačiau, nepaisant daugybės tyrimų apie 14-3-3 šeimą ir jų galimą dalyvavimą įvairiuose sutrikimuose, supratimas apie jų funkcijas baltymų agregacijos ir skysčio-skysčio fazės atskyrimo (SSFA) metu vis dar yra mažai ištirtas.

Šiuos doktorantūros metu siekiama ištirti 14-3-3 šeimos amiloidinę agregaciją, fazių atskyrimą ir funkcinį aktyvumą taikant įvairius eksperimentinius metodus. Studijų metu studentas tirs 14-3-3 baltymų struktūrinius pokyčius, biocheminį aktyvumą ir kaip jie sąveikauja su su ligomis susijusiais baltymais. Metodika apimtų in vitro biofizikinius ir biocheminius eksperimentus, papildytus ląstelių modeliais, siekiant iššifruoti ir apibūdinti 14-3-3 šeimos narius. Galutinis doktorantūros studijų rezultatas būtų sistemingas 14-3-3 agregacijos ir SSFA tyrimas, kuris padėtų paaiškinti jų dalyvavimą ligose.

Mokslinis vadovas / Supervisor: Darius Šulskis

Kontaktai / Contacts:

El. p. / Email:

tel. / phone: +37069221885

Mokslo kryptis: Biochemija N 004

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos