Penktadienį Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) vyko susitikimas su Šiaulių universiteto (ŠU) atstovais.
GMC svečiavosi ŠU mokslininkai: prof. dr. I. Šaulienė, dr. M. Kazlauskas, dr. L. Šukienė ir dr. I. Kerienė. Juos šiltai sutiko GMC atstovai: Centro direktorius prof. dr. G. Valinčius, direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. I. Prigodina-Lukošienė, prof. dr. A. Ulevičius, dr. G. Ignatavičius, dr. V. Valskys, dr. G. Trakimas, dr. V. Kalcienė, dr. I. Nedveckytė.
Prof. dr. G. Valinčius susitikimo metu pasidžiaugė, kad rugsėjį pradėtos diskusijos dėl bendradarbiavimo su ŠU atstovais, dirbančiais ekologijos ir aplinkotyros kryptyje, įgauna pagreitį. „Šie susitikimai, kaip glaudesnės kooperacijos galimybių paieškos forma, yra labai savalaikė. Vykdant LR Seimo ir Vyriausybės įgaliojimus Šiaulių universitetas nuo 2021 metų tampa Vilniaus universiteto Šiaulių akademija. Priimti „naują šeimos narį“ aktyviai ruošiasi ir GMC. Su gyvybės mokslų srityje dirbančiais Šiaulių kolegoms esame pasirengę dalintis geriausiu, ką turime – mūsų mokslininkų kompetencijomis, infrastruktūra, tarptautiniais ryšiais ir jų teikiamomis galimybėmis“, – sako prof. dr. G. Valinčus.
Pasak Centro vadovo, gerosios patirties perteikimas ir pasidalijimas galimybėmis su ŠU atstovais padės nedidelei, tačiau labai profesionaliai ir entuziazmo nestokojančiai tyrėjų iš Šiaulių grupei atverti naujas galimybes.
Susitikimo metu kalbėta ir apie studijų programų ateitį. „Kartu su nauju padaliniu į VU ateina Šiaulių universiteto studijų programų blokas. Tarp jų yra gyvybės mokslų studijų krypties magistro studijų programa „Gamtinių sistemų valdymas“. GMC pagalba ir patirtis studijų vykdymo srityje mums būtų didelis ramstis“ – susitikimo metu sakė prof. dr. I. Šaulienė.
Susitikime dalyvavusi GMC direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. I. Prigodina Lukošienė atskleidė, kad Centro specialistai pasirengę padėti kolegoms visais studijų klausimais.
Dr. I. Prigodina Lukošienė svečiams taip pat papasakojo, kokia yra studijų programų aprašo tvarka Vilniaus universitete, kaip reikia atnaujinti esamą studijų programą, kad ji atitiktų VU reikalavimus. Taip pat buvo diskutuota dėl programos turinio, suderinta GMC pagalbos ŠU atstovams eiga.
Svarbiu susitikimo aspektu tapo diskusija dėl mokslinių darbų tiek siejant juos su studijų procesu, tiek ir vystant konkrečių tyrimų krypčių pažangą. Atsiskleidė mokslinių interesų sąsajos aplinkos toksikologijos kryptyje ir potenciali veiklų sinergija fokusuojantis į sumaniosios specializacijos prioritetus. Susitikimo dalyviai diskutavo apie bendras veiklas, atliepiant Žaliojo kurso kryptį bei prisidedant prie visuomenei ir aplinkai naudingų mokslo paslaugų ir produktų kūrimo.
„Šis susitikimas su ŠU tyrėjais – tikrai ne paskutinis. Mus žavi ŠU mokslininkų entuziazmas, noras tobulėti, mokytis, perimti mūsų patirtį. Manau, kad šis bendradarbiavimas ateityje duos daug puikių vaisių“, – po susitikimo sakė GMC Biomokslų instituto prof. dr. A. Ulevičius.