Antradienį VU GMC svečiavosi NorForsk vadovas Arne Flåøyen, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorė Helén Nilsson ir šio biuro patarėja Brigita Urmanaitė.
Susitikime su Gyvybės mokslų centro administracija ir mokslininkais taip pat dalyvavo Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) atstovai.
Pažintinio susitikimo metu VU GMC direktorius dr. G. Valinčius svečiams pristatė Gyvybės mokslų centro istoriją, supažindino su struktūra, pagrindinėmis tyrimų sferomis. Jis taip pat atskleidė svarbiausius GMC mokslininkų pasiekimus, papasakojo apie jaunų talentų pritraukimo galimybes, supažindino su garsiausiais centre dirbančiais mokslininkais.
Svečius maloniai nustebino Lietuvos proveržis gyvybės mokslų sektoriuje, šio sektoriaus reikšmė mūsų šalies ekonomikai ir valstybės siekis, kad gyvybės mokslų industrija iki 2030 metų generuotų 5 proc. BVP
Susitikimo metu taip pat vyko diskusija apie Lietuvos, Baltijos ir Šiaurės šalių mokslo sferas, aptartos daugiašalio bendradarbiavimo galimybės.
Po to vyko ekskursija po GMC laboratorijas. Dr. G. Valinčius svečius supažindino su jose dirbančiais tyrėjais, papasakojo apie naudojamą įrangą, atskleidė GMC ateities planus.
Šiaurės ministrų taryba yra vyriausybinio bendradarbiavimo forumas, jungiantis penkias valstybes – Daniją, Islandiją, Norvegiją, Suomiją ir Švediją, o taip pat autonomijos statusą turinčias Grenlandiją, Farerų ir Alandų salas.
Šiaurės ministrų tarybą sudaro 11 reguliariai susitinkančių įvairių sričių ministrų tarybų. Kasdieninę tarybos veiklą vykdo sekretoriatas Kopenhagoje (Danija). Šiaurės ministrų tarybos veikla glaudžiai susijusi su Šiaurės Taryba, kuri atlieka forumo funkciją Šiaurės šalių parlamentų bendradarbiavimui skatinti.
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje įkurtas 1991 metais atstovauti Šiaurės ministrų tarybai ir plėtoti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimą.