Sidebar

Trečiadienį, liepos 10 d., VU Gyvybės mokslų centre (VU GMC) vyko ekskursija, kurią organizavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Šios ekskursijos metu buvo galima susipažinti su startuolių, įsikūrusių VU GMC technologiniame verslo inkubatoriuje, veikla. 

Ekskursijos metu buvo galima iš arčiau pažvelgti į dviejų inkubatoriuje veikiančių įmonių – „Droplet Genomics“ ir „Diagnolita“ produktus.

Apie įmonės „Diagnolita“ kuriamą neinvazinį prostatos vėžio tyrimą, kuris leistų kuo anksčiau ir kuo tiksliau diagnozuoti prostatos vėžį, buvo skelbiama dar 2017 m. Tuomet „Diagnolitos“ atstovai pasakojo, jog visame pasaulyje ieškoma tikslesnių prostatos vėžio diagnostikos metodų.

Trečiadienio ekskursijos dalyviams „Diagnolitos“ direktorius Julius Gagilas patvirtino, kad idėją sukurti tobulesnį diagnostikos būdą jiems jau pavyko įgyvendinti – sukurtas testas, leidžiantis be invazijos aptikti prostatos vėžio žymenis.

Pasak J. Gagilo, „Diagnolitos“ specialistų sukurtas metodas daliai pacientų leidžia išvengti skausmingų ir nemalonių biopsijos procedūrų, kurių per metus Lietuvoje skiriama ne vienas tūkstantis. „Po biopsijos net apie pusė vyrų sako, kad ši procedūra jiems sukėlė skausmą, kai kuriais atvejais – netgi kraujavimą“, – atskleidė jis. J. Gagilo teigimu, naujasis metodas yra daug paprastesnis ir nereikalauja skausmingų invazijų bei nemalonaus pasiruošimo biopsijai, nes taikant naująjį metodą vėžio žymenims aptikti pakanka paciento šlapimo mėginio.

„Diagnolitos” atstovas pasakojo, kad jų įmonėje sukurto testo veiksmingumas buvo tiriamas kartu su Nacionaliniu vėžio institutu bei net keliomis šalies medicinos įstaigomis. Klinikinis testo veiksmingumas nustatytas ištyrus kelis šimtus pacientų.

Šių metų pradžioje įmonė „Diagnolita“ gavo licenciją prostatos vėžio diagnostikos testo paslaugas teikti Lietuvoje, todėl šis, neinvazinis tyrimas jau prieinamas mūsų šalies pacientams.

Ekskursijos po VU GMC technologinį verslo inkubatorių dalyviai galėjo susipažinti ir su dar viena įmone, veikiančia šioje erdvėje – UAB „Droplet Genomics“. Vienas šios įmonės įkūrėjų Karolis Leonavičius pristatė mikroskysčių tyrimo sistemą „Onyx“. Naujajai technologijai pritaikytas aparatas jau domina įvairių šalių įmones. Pasak „Droplet Genomics“ atstovo, šia technologija domisi ne tik privatus sektorius, bet ir pasaulinio garso universitetų laboratorijos. K. Leonavičiaus kolega, „Droplet Genomics“ direktorius Juozas Nainys sako, kad jų įmonė siekia padaryti mikroskysčius prieinamus tiek mokslininkams, tiek farmacijos sektoriui, tiek ir medikams. „Tikimės, kad ateityje mūsų technologijas bus galima pritaikyti plačioje sferoje, taip pat ir sudėtingų ligų, tokių kaip vėžys, tyrimuose“, – sakė jis.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos