Stipendijos tikslas – paskatinti studentus siekti geresnių studijų rezultatų.

Nuotr x

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos VšĮ „Grunto valymo technologijos“ prof. Karolio Jankevičiaus stipendiją įsteigė 2011 metais.

2019 metais šią stipendiją už sėkmingus mokymosi rezultatus ir puikų darbą laboratorijose gavo VU Gyvybės mokslų centro Biomokslų Instituto Mikrobiologijos ir biotechnologijos studijų programos I kurso magistrantė Kamilė Jonynaitė ir Mikrobiologijos ir biotechnologijos studijų programos III kurso bakalauras Jonas Virkutis.

Prof. Karolis Jankevičius, buvęs ilgametis Botanikos instituto direktorius, visą savo gyvenimą skyrė mokslui ir aplinkosaugai. VšĮ “Grunto valymo technologijos” ir prof. Karolio Jankevičiaus bendro darbo rezultatas – net 18 patentų aplinkos, biotechnologijos ir biomedicinos klausimais; jo darbai buvo pristatyti konkurse „Lietuvos metų gaminys“ ir apdovanoti aukso medaliais; su bendraautoriais parengta ir išleista monografija „Aplinkos biologinis valymas” (2003), „Aplinkosaugos terminų žodynas” (2000), „Ekologijos terminų aiškinamasis žodynas“ (2008), „Naftos ir kitų aplinką teršiančių medžiagų biodegradacija. Teorija ir praktika“, užsienio moksliniuose žurnaluose paskelbti straipsniai biotechnologijos klausimais. Lietuvos pramonininkų konfederacijos nutarimu 2007 m. prof. Karoliui Jankevičiui buvo suteiktas Profesijos riterio garbės vardas.