Sidebar

Sprendžiant su medicina, farmacija, aplinkosauga, ekologija, biotechnologijomis susijusius iššūkius vis dažniau pasitelkiami modernūs biologiniai, fizikiniai, cheminiai, matematiniai tyrimo ir vaizdavimo metodai, o tyrimų metu gaunami milžiniški duomenų kiekiai.

Būtent todėl tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje sparčiai didėja specialistų, gebančių į kylančius iššūkius pažvelgti tarpdiscipliniškai – skaityti, apjungti ir efektyviai interpretuoti skirtingų sričių informaciją, – poreikis.

VU Gyvybės mokslų centre vykdomos Biofizikos magistrantūros studijos yra orientuotos į tokių, taprpdisciplininių žinių turinčių specialistų rengimą. Siekiama ugdyti specialistus, kurie gebėtų integruotai pažvelgti į fiziniais, technologiniais ir gyvybės mokslais besiremiančiais metodais surinktą informaciją, parinkti ir pritaikyti tinkamus analizės metodus, formuluoti objektyviais įrodymais paremtas išvadas.

Šių metų naujovė Biofizikos magistratūros programoje – kursas „Bioduomenų analizė“. Šis kursas bus dėstomas 2 semetruose. Pirmoji kurso dalis skirta teoriškai pažinti įvairiausius analizės metodus, tinkamus bioduomenų analizei, gilinti informatikos, statistikos, progarmavimo žinias. Antroji, praktinė kurso dalis skirta praktiniam įvairiais metodais surinktų duomenų analizavimui ir interpretavimui.

Siekiant ugdyti kuo platesnių kompetencijų specialistus, Biofizikos magistratūros studijų programa sudaryta taip, kad greta nedidelio kiekio privalomų disciplinų, tokių kaip „Biofotonika“, „Biofizikinės nanotechnologijos“, „Lazeriai biologijoje ir medicinoje“, „Biodiomenų analizė“, yra sudarytos galimybės rinktis išties daug laisvai pasirenkamųjų dalykų (trečdalis studijų laiko). Tai leidžia individualizuoti studijas, studentams rinktis tai, kas kiekvienam atrodo įdomiausia ir aktualiausia. Beveik pusė studijų laiko yra skiriama praktiniam-moksliniam darbui pasirinktoje laboratorijoje.

Įgiję reikiamų žinių ir įgūdžių, šios studijų programos absolventai galės planuoti tolesnę kompetencijų pritaikymo sferą. Kaip rodo užsienio šalių ir Lietuvos praktika, panašias studijų programas baigęs jaunimas neretai tęsia akademinę karjerą doktorantūroje arba įsilieja į darbo rinką biotechnologijų kūrimo ir  taikymo, duomenų analizės, mokslinės ir laboratorinės įrangos kūrimo ir prekybos, bei kitose srityse.

Biofizikos studijų programa siūloma baigusiems gamtos arba fizinių mokslų bakalauro studijas.

„Stengsimės, kad šios, atnaujintos magistrantūros studijų programos studentai ne tik susipažintų su teorija, bet ir praktiškai įtvirtintų žinias prisidėdami prie VU Gyvybės mokslų centre ar kituose mokslo centruose atliekamų mokslinių tyrimų. Tikimės, kad geriausi absolventai savo mokslinę veiklą tęs doktorantūroje“, – sakė VU GMC Biomokslų instituto profesorius Aidas Alaburda.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos