Sidebar

Su džiaugsmu pranešame, kad jau penktoji „Café Scientifique“ paskaita įvyks vasario 11 dieną!

Ar žinojote, kad ląstelėse esančios mažytės molekulės, vadinamos mikroRNR, ilgą laiką buvo laikomos ląstelėmis „šiukšlėmis“, tačiau šiandien jos yra pripažintos kaip vienos iš pagrindinių ląstelių ir viso organizmo kasdienio gyvenimo reguliatorių? Šios mažos, bet galingos molekulės ne tik padeda palaikyti optimalią vidinę organizmo pusiausvyrą, bet ir kovoja su ligomis, reguliuoja mikroorganizmų veiklą mūsų žarnyne, lemia akių spalvą ar net augalų gebėjimą prisitaikyti prie sausros. Jų milžiniškas vaidmuo mūsų sveikatai buvo įvertintas ir pastarųjų metų prestižine Nobelio premija.

Apie tai, kodėl mikroRNR yra tokios ypatingos, kaip jos tapo tikromis mokslo herojėmis, ir kokią įtaką tai turi mūsų kasdieniam gyvenimui, paskaitos metu papasakos dr. Kristina Daniūnaitė. Kviečiame dalyvauti ir užduoti jums rūpimus klausimus!

Renginys yra nemokamas ir skirtas visiems, besidomintiems mokslu bei naujausiomis technologijomis!

Renginio data ir laikas: vasario 11 d. 19 val.
Renginio vieta: Baras ,,KAS KAS”, Islandijos g. 4, Vilnius.

Renginio nuoroda: https://fb.me/e/463ZevPfX

„Café Scientifique“ - mokslinių paskaitų ciklas, vykdomas neformalioje aplinkoje - prie kavos puodelio ar vyno taurės, skatinantis plačiosios visuomenės aktyvų domėjimąsi mokslo naujienomis bei aktualijomis. Paskaitų metu galima pasiklausyti entuziastingų Lietuvos mokslininkų, paprastai ir kiekvienam suprantamai kalbančių apie įvairias mokslo sritis ir temas. Pagrindinis „Café Scientifique” paskaitų ciklo tikslas yra sukurti aplinką, kur mokslas taptų prieinamu kiekvienam juo besidominčiam. Šis paskaitų ciklas skirtas artėjančiai „Open Readings 2025“ konferencijai.

 Kristina Daniūnaitė Cafe Scientifique FTMC 1920 1080
 
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos