Sidebar

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras (VU GMC) ir Europos molekulinės biologijos laboratorija (EMBL) kviečia į unikalią parodą „Tyrinėti ir kurti: mokslas, tapęs menu“. Joje susijungia mokslo tyrimų rezultatai ir jaunųjų kūrėjų meninė interpretacija. Parodos atidarymas vyks sausio 18 d. 13 val. Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje.

Ši paroda yra vienas iš renginių, skirtų Lietuvos narystės EMBL penkmečiui įpažymėti. Parodoje lankytojai galės pamatyti EMBL ir VU GMC mokslininkų aukštos raiškos mikroskopais gautus mus supančio gyvojo pasaulio vaizdus, kuriuose atsiskleidžia gyvybės procesų subtilumas ir akimi nematomo pasaulio grožis. Šalia jų bus eksponuojami Lietuvos moksleivių, dalyvavusių tarptautiniame EMBL konkurse „Išlankstyk savo pasaulį“, darbai.

Šis konkursas, Lietuvoje vykęs pirmą kartą, suteikė šalies moksleiviams unikalią galimybę pažvelgti į mokslą per kūrybą. Moksleiviai buvo kviečiami susipažinti su baltymų struktūrų duomenų bazėmis, pasirinkti dominantį baltymą ir jo funkciją interpretuoti bei perteikti savo meniniais darbais. Šie kūriniai – tai ne tik jų fantazijos atspindys, bet ir pirmas drąsus žingsnis link mokslinio pasaulio supratimo.

Pasak vieno žymiausių Lietuvos mokslininkų, VU išskirtinio profesoriaus Virginijaus Šikšnio, VU GMC ir EMBL bendradarbiavimas yra didelis žingsnis į priekį ugdant jaunąją kartą. „Mokslas yra ne tik tyrimai ir technologijos, bet ir įkvėpimas, leidžiantis mąstyti kitaip. Tokie projektai kaip šis ne tik skatina kūrybiškumą, bet ir padeda jauniems žmonėms atrasti savo vietą mokslo pasaulyje“, – teigia profesorius.

Parodos atidarymo metu paskaitą „Baltymų istorija: nuo molekulių grožio iki jų funkcijų“ skaitys VU GMC mokslininkė dr. Giedrė Tamulaitienė. Ji pasakos apie tai, kas yra baltymai, kodėl jie gyvybiškai svarbūs, kaip atrodo jų struktūros ir kodėl šios molekulės įkvepia mokslininkus ir menininkus visame pasaulyje.

VU GMC STEAM centro vadovas dr. Paulius Lukas Tamošiūnas pabrėžia, kad tokios iniciatyvos turi didžiulę reikšmę ugdant jaunąją kartą. „Mokslas ir menas visada buvo susiję. Abu šie dalykai reikalauja kūrybiškumo, smalsumo ir drąsos tyrinėti. Ši paroda – tai kvietimas ne tik pamatyti, kaip mokslas įkvepia meną, bet ir susimąstyti, kaip kūrybiškumas gali praturtinti kiekvieno mūsų gyvenimą“, – sako STEAM centro vadovas.

Pasak dr. P. L. Tamošiūno, parodoje eksponuojami darbai ne tik skatina domėtis mokslu, bet ir ugdo svarbias kompetencijas – kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir gebėjimą spręsti problemas. „Mokslas jaunimui atveria naujas galimybes pažinti pasaulį, o menas leidžia tas galimybes pamatyti kitoje šviesoje“, – priduria centro vadovas.

EMBL, kaip pirmaujanti Europos molekulinės biologijos tyrimų institucija, jau penkerius metus glaudžiai bendradarbiauja su Lietuva, kuri yra visateisė EMBL narė. Ši paroda yra svarbus žingsnis pristatant tarptautinius mokslo pasiekimus mūsų šalies visuomenei. „Tokios iniciatyvos įkvepia jaunimą siekti aukštumų mokslo srityje ir didžiuotis, kad Lietuva yra tokio prestižinio tinklo dalis“, – teigia profesorius V. Šikšnys.

Paroda „Tyrinėti ir kurti: mokslas, tapęs menu“ suteikia ne tik galimybę susipažinti su mokslu, bet ir įkvėpimo pažvelgti į jį kitomis akimis. Kiekvienas eksponatas atskleidžia istoriją, jungiančią pažinimą ir kūrybą. Kviečiame apsilankyti parodoje nuo sausio 19 iki kovo 7 d. ir patirti, kaip mokslas keičia pasaulį, o menas padeda jį suprasti dar giliau.

Parodos partneriai – Vilniaus universitetas, EMBL, STEAM centrai, Energetikos ir technikos muziejus. Parodą remia „Thermo Fisher Scientific“, „Linea Libera“, Ateities biomedicinos fondas.

 EMBL5
 
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos