Sidebar

2024 m. VU GMC rinkimų komisijos ir VU SA GMC surengtuose debatuose dėl Gyvybės mokslų centro (GMC) direktoriaus pozicijos susitiko trys kandidatai – prof. Sonata Jarmalaitė, dr. Arvydas Lubys ir dr. Vytautas Smirnovas.

Kiekvienas jų pristatė savo viziją ir pasiūlymus, kaip tobulinti GMC veiklą, akcentuodami savo patirtį ir požiūrį į bendruomenės stiprinimą, mokslinę veiklą bei vadybos procesus. Nors visų kandidatų pozicijos sutapo siekiant kurti stiprų ir konkurencingą GMC, jų požiūris į prioritetus ir siūlomi sprendimai skyrėsi.

Kokie yra kandidatai į Gyvybės mokslų centro direktoriaus poziciją?

Demokratiška, įgalinanti, socialiai atsakinga, empatiška - tokia debatų metu pasirodė prof. Sonata Jarmalaitė. Ilgametė Vilniaus universiteto mokslininkė, onkogenetikos srities specialistė, turinti patirties kaip Nacionalinio vėžio instituto (NVI) direktoriaus pavaduotoja bei direktorė (karantino laikotarpiu) - prof. Jarmalaitė pabrėžė mokslinės produkcijos ir tarptautiškumo stiprinimą, akcentuodama bendruomenės telkimą ir moralinio stabilumo užtikrinimą. prof. Jarmalaitė siekia skatinti moterų lyderystę bei įtraukią, bendradarbiavimu grįstą vadovavimo kultūrą.

Dr. Arvydas Lubys debatų metu atsiskleidė kaip strategiškas, pragmatiškas, efektyvus, verslo požiūrį į mokslą turintis lyderis. Dr. Lubys turintis didelę patirtį biotechnologijų sektoriuje, buvęs „Fermentas“ direktorius, debatų metu pabrėžė strategijos kūrimo, aiškių tikslų nustatymo ir veiklos įgyvendinimo metodų svarbą. Dr. Lubio vizija remiasi sinergijos tarp akademijos ir verslo kūrimu, taip pat aiškiai apibrėžtais procesais ir jų valdymu. Dr. Lubys siūlė integruoti institutų veiklą, siekiant efektyvesnio resursų valdymo ir inovacijų plėtros, tačiau pabrėžė, kad yra jautrus pokyčiams ir supranta jų įgyvendinimo subtilybes. 

Dr. Vytautas Smirnovas debatų metu pasirodė kaip kolegiškas, atviras, akademinę laisvę vertinantis bendruomenės narys. Mokslininkas, dirbantis su baltymų agregacijomis, taip pat aktyviai dalyvaujantis GMC tarybos veikloje ir šiuo metu užimantis Biotechnologijos instituto direktoriaus pareigas. Dr. Smirnovas akcentavo akademinės laisvės svarbą bei bendruomeniškumo stiprinimą per nuolatinius renginius ir diskusijas. Dr. Smirnovo vizija grindžiama atvirumu, pasitikėjimu ir stiprios kolegialios atmosferos kūrimu.

Pagrindiniai kandidatų panašumai, atsiskleidę per debatus

Visi kandidatai sutarė, kad GMC reikalingas didesnis dėmesys bendruomenės įtraukčiai ir gerovei. Jie pabrėžė:

  • Tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimą, siekiant daugiau projektų ir finansavimo.
  • Bendruomenės renginių svarbą, skatinant bendradarbiavimą ir dalijimąsi patirtimi.
  • Mokslinės kokybės gerinimą, orientuojantis į tarptautinius standartus.
  • Reikalingą dėmesį studentų ir doktorantų poreikiams, įskaitant psichologinės pagalbos prieinamumą.

Pagrindiniai kandidatų skirtumai, išryškėję debatų metu

Kandidatų prioritetai ir siūlymai skyrėsi:

  • Sonata Jarmalaitė akcentavo komunikacijos svarbą ir institucinį stabilumą. Ji pabrėžė mobingo prevencijos ir darbuotojų emocinės gerovės priemonių svarbą. Prof. Jarmalaitė taip pat matė būtinybę stiprinti tarptautinių projektų rengimą.
  • Arvydas Lubys orientavosi į vadybos efektyvumą, aiškius strateginius planus ir išteklių mobilizavimą. Jis pabrėžė struktūrinį institutų sujungimą ir geriausių verslo vadybos praktikų pritaikymą GMC veikloje.
  • Vytautas Smirnovas siekė bendruomenės stiprinimo per tradicinius renginius ir bendravimą. Jo vizijoje svarbiausia buvo akademinės laisvės išsaugojimas ir mokslininkų savarankiškumo skatinimas.

Ateities gairės Gyvybės mokslų centrai

Kandidatai aptarė svarbiausius GMC ateities prioritetus, tokius kaip tarpkryptinių studijų plėtra, didesnis dėmesys doktorantūros studijų kokybei bei administracinių procesų efektyvinimas. Visi trys pritarė, kad reikalinga stipri lyderystė, aiškūs strateginiai tikslai ir glaudus bendradarbiavimas tarp skirtingų GMC bendruomenės narių.

Debatai atskleidė ne tik kandidatų stipriąsias puses, bet ir iššūkius, su kuriais susidurs būsimasis GMC vadovas. Naujai išrinktam GMC vadovui bus itin svarbus komandos ir visos bendruomenės palaikymas, siekiant užtikrinti Gyvybės mokslų centro tolesnę sėkmę nacionaliniame ir tarptautiniame kontekste.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos