Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) Tarptautinę patarėjų tarybą papildė septintasis jos narys – Kembridžo universiteto (Jungtinė Karalystė) profesorius, Kembridžo terapinių mokslų akademijos direktorius Chrisas Lowe.
Mokslininko interesai susiję su sveikatos apsaugos biotechnologija: biofarmaciniais preparatais, diagnostika, jutikliais, senėjimu ir medicinine mikrobiologija. Profesoriaus darbai yra ne tik tarpdiscipliniai ar daugiadiscipliniai: jie apima biochemiją, mikrobiologiją, chemiją, elektrochemiją, fiziką, elektroniką, mediciną ir chemijos inžineriją, taip pat visą spektrą nuo grynojo iki taikomojo mokslo. Dauguma prof. Ch. Lowe tyrimų pritaikomi praktikoje.
„Profesorius Ch. Lowe turi ypač turtingą patirtį inicijuojant ir plėtojant mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Jo patirtis kuriant naujas gyvybės mokslų srities įmones yra neįkainojamas turtas, kuriuo mokslininkas mielai dalysis su VU GMC. Profesoriaus Ch. Lowe prisijungimas prie mūsų centro Tarptautinės patarėjų tarybos yra prasmingas ir greitai įvyksiančio Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos kontekste. Manau, kad dėl profesoriaus ryšių ne tik išlaikysime intensyvius kontaktus su Kembridžo universiteto mokslininkais ir šio regiono verslu, bet ir puoselėsime produktyvų bendradarbiavimą tiek su Jungtinės Karalystės universitetais, tiek su jos aukštųjų technologijų įmonėmis“, – sako VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius.
Prof. Ch. Lowe dėka ir iniciatyva įkurta 10 pumpurinių (angl. Spin out) įmonių, jis apdovanotas keletu nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų: Pierce apdovanojimu už išskirtinį indėlį į giminingumo chromatografiją, Davido Curnowo klinikinės chemijos premija, Schlumbergerio Stichtingo premija, Karalienės apdovanojimu už technologinį proveržį, Henry Dale’o medaliu bei premija ir daugybe kitų.
Prof. Ch. Lowe kaip vizituojantis profesorius dėstė Bato (Jungtinė Karalystė), Lundo (Švedija) universitetuose ir Australijos nacionaliniame universitete. Mokslininkas priklauso Karališkajai inžinerijos akademijai, Fizikos institutui ir Karališkajai chemijos draugijai.
Kembridžo terapinių mokslų akademija įkurta 2017 m., kad palengvintų naujų terapijų plėtrą, sustiprintų pasaulyje lyderiaujančių naujos kartos tyrėjų parengimą. Ši akademija skatina mokslo, paremto naujais gydymo būdais ir diagnostika, atradimus, saugų ir efektyvų esamų vaistų naudojimą. Kembridžo terapinių mokslų akademija derina aukščiausio lygio mokslą su efektyviu praktiniu pritaikomumu biologijoje, fizikoje, klinikiniuose ir socialiniuose moksluose, inžinerijoje. Ši institucija taip pat bendradarbiauja su pramone, prisideda prie politinių gairių farmacijoje formavimo.
VU GMC Tarptautinė patarėjų taryba – tai pasaulyje pripažintų mokslininkų grupė, kurios rekomendacijos padėtų vykdyti pasaulinio lygio tyrimus, įgyti didesnį tarptautinį pripažinimą. Ji susideda iš septynių narių, paskirtų penkerių metų kadencijai. VU GMC Tarptautinė patarėjų taryba įsteigta 2017 m. pabaigoje. Ją, be prof. Ch. Lowe, sudaro: Miuncheno Liudviko–Maksimiliano universiteto (Vokietija) profesorius Heinrichas Leonhardtas, JAV kompanijos „DuPont Pioneer“ viceprezidentė Barbara Mazur, Estijos genomo centro Tartu universitete direktorius, VU garbės daktaras profesorius Andresas Metspalu, Lundo universiteto profesorius Tommy Nylanderis ir Oulu universiteto (Suomija) mokslo prorektorė Taina Pihlajaniemi. Pirmasis inauguracinis VU GMC Tarptautinės patarėjų tarybos susitikimas surengtas pernai balandžio 12 d. Antrasis numatytas šių metų balandžio pradžioje.