Sidebar

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) paskelbė konkurso „Geriausi magistro darbai“ laureatus. Iš viso išrinkti 7 geriausi magistro darbai – po vieną iš technologijos, gamtos, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio, socialinių, humanitarinių mokslų ir menų sričių. VU GMC laurus pelnė Dano Klimavičiaus magistro darbas.

VU GMC studento D. Klimavičiaus magistro darbas „Su III tipo CRISPR-Cas sistemomis susijusios spėjamos žiedo nukleazės tyrimas“ (darbo vadovas - habil dr. prof. Gintautas Tamulaitis) buvo pripažintas geriausiu gamtos mokslų srityje.

Šiemet konkursui buvo pateikti 53 magistro studijų absolventų iš įvairių šalies mokslo institucijų darbai. Magistro darbus vertino daugiau nei 80 ekspertų iš skirtingų mokslo sričių. Priešingai nei praėjusiais metais, nugalėtojais tapo ne tik Vilniaus, bet ir Kauno aukštųjų mokyklų absolventai.

Konkursu siekiama paskatinti antrosios pakopos studentus rengti aukšto lygio, visuomenei ir pramonei aktualius magistro darbus, kurie pelnytų pripažinimą Lietuvoje, o apdovanojimas paragintų tęsti mokslinę veiklą studijuojant doktorantūroje. Kaip rodo praktika, ne vienas konkurso nugalėtojas sėkmingai tęsia studijas doktorantūroje ir siekia daktaro laipsnio, yra pripažįstami ne tiek Lietuvoje, bet ir užsienyje, laimi pripažinimą tarptautiniuse mokslininkų konkursuose. Šių metų geriausio magistro darbo konkurso laureatai ne išimtis, didžioji dalis jų, jau tęsia savo studijas doktorantūroje bei sieja savo ateitį su moksline veikla.

Konkursui teikiami tik geriausiais balais įvertinti, aukštųjų mokyklų fakultetų ar institutų atrinkti baigiamieji darbai. Magistro darbai vertinami atsižvelgiant į darbo naujumą, originalumą, tyrimų metodiką ir rezultatų kokybę bei išvadų pagrįstumą, svarbą ir (arba) pritaikomumą, darbo apipavidalinimą, teksto nuoseklumą, kalbos taisyklingumą, atitiktį mokslinių tyrimų etikai.

Projektas finansuojamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Laureatų sąrašas:

Gamtos mokslai

Danas Klimavičius (Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras);
Darbas: Su III tipo CRISPR-Cas sistemomis susijusios spėjamos žiedo nukleazės tyrimas;
Darbo vadovas: Habil Dr. Prof. Gintautas Tamulaitis.

Humanitariniai mokslai

Indrė Urbelytė (Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakultetas);
Darbas: Antrojo pasaulinio karo vizualinis naratyvas okupuotos Lietuvos dailėje 1940–1990 metais;
Darbo vadovė: prof. dr. (hp) Giedrė Jankevičiūtė.

Medicinos ir sveikatos mokslai

Linas Kapočius (Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetas, jungtinė programa)
Darbas: Palyginamasis naujai susintetinto sfingozino-1-fosfato receptoriaus 1 antagonisto ir temozolomido farmakologinio veiksmingumo žmogaus glioblastomos navikui in silico bei in vitro ir in vivo tyrimas
Darbo vadovė: prof. dr. Ingrida Balnytė

Menai

Indrė Spitrytė (Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas)
Darbas: Tvarioji tekstilė ir naujasis medžiagiškumas
Darbo vadovė: doc. dr. Odeta Žukauskienė

Socialiniai mokslai

Indrė Korsakovienė (Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla)
Darbas: Mediatoriaus etikos pažeidimai ir jų tyrimo ypatumai
Darbo vadovas: prof. Dr. Rokas Uscila

Technologijos mokslai

Jaunius Mykolaitis (Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas)
Darbas: Tauriųjų metalų koloidinių tirpalų formavimas ultratrumpais lazerio impulsais iš metalų taikinių vandeniniuose tirpaluose
Darbo vadovė: dr. Asta Tamulevičienė

Žemės ūkio mokslai

Ieva Jurevičiūtė (Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultetas)
Darbas: Comparison of Hypoglycemic Properties and Binding Capacity of Four Dietary Fiber Rich Berry Pomace Using in vitro Models
Darbo vadovė: doc. Dr. Milda Keršienė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos