Pavasarį Vilniaus universitetas (VU) pasitinka švęsdamas 439-ąjį gimtadienį. Balandžio 4 ir 6 d. miestiečiai bei universiteto bendruomenė kviečiami į išskirtinius renginius.

Kaip ir kasmet VU bibliotekos lankytojams bus eksponuojamas pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ originalas. Jį išvysti bus galima balandžio 4 d. nuo 10 iki 19 val. VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje. Atvykę gyvai susipažinti su šiuo unikaliu leidiniu galės pamatyti ir jo originalią kopiją – faksimilę.

Tą pačią dieną VU bendruomenė kviečiama į bendrus pietus įvairiose universiteto vietose. Saulėtekio miestelyje jie vyks 12.30−14.00 val.

Išskirtinis VU gimtadienio akcentas – balandžio 4 d. 18 val. VU Teatro salėje įvyksiantis renginys „Alumnų idėjos ir istorijos“, kuriame savo patirtimi dalysis VU alumnai: Nepriklausomybės Akto atradėjas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis, gamtos fotografas ir knygų autorius Marius Čepulis ir VU Gyvybės mokslų centre dirbanti neurobiologė dr. Urtė Neniškytė.

Balandžio 4-osios renginius vainikuos grupės „Biplan“ koncertas, prasidėsiantis 19 val. VU Didžiajame kieme (Universiteto g. 3). Jame pasirodys ir energingasis Vilniaus universiteto folkloro ansamblis RATILIO.

Plačiau apie gimtadienio renginius skaitykite „VU naujienose“.