VU Gyvybės mokslų centre (GMC) šią savaitę vyksianti tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „The COINS 2018“ prasidės vasario 28 d. nuo panelinės diskusijos „Žmogaus modifikacijos: kur yra riba?“.
Diskusijoje dalyvaus neurobiologas, Lietuvos neuromokslų asociacijos prezidentas, VU GMC profesorius Osvaldas Rukšėnas, Medicininės ir reabilitacinės technikos laboratorijos Vilniaus Gedimino technikos universitete vedėjas Gintaras Jonaitis, bioetikos atstovė, tarptautinė viešosios, ES ir gyvybės mokslų teisės specialistė Jevgenija Vienažindytė, taip pat su CRISP-Cas sistema dirbantis VU GMC prof. Virginijus Šikšnys.
Prof. O. Rukšėnas ir G. Jonaitis papasakos apie bioniką, jos taikymą ir kylančias problemas, prof. V. Šikšnys aptars žmogaus genetinės modifikacijos galimybes, o iš J. Vienažindytės sužinosime apie dabartinius įstatymus, reglamentuojančius tokius tyrimus Lietuvoje ir kitose šalyse. Mokslininkai diskutuos, kaip galima patobulinti žmogų, o bioetikos atstovė pateiks savo įžvalgas apie galimas etines problemas bei įstatymų pasikeitimus tobulėjant žmogaus modifikacijos technologijoms. Diskusijoje bus keliami šie klausimai: kokios yra dabartinės žmogaus kūno modifikacijos galimybės, kokios jos bus po dešimties metų, ar ateityje turėtų būti įteisinta dar negimusių kūdikių genų inžinerija, ar mūsų mokslininkams dar toli iki galimybės išgydyti visas ligas ir gyventi amžinai? Diskusiją moderuos „Verslo žinių“ technologijų rubrikos korespondentas Gintautas Degutis.
Be panelinės diskusijos, konferencija „The COINS 2018“ kvies pasiklausyti pasaulyje žinomų mokslininkų pranešimų bei studentų mokslinių tyrimų pristatymų, dalyvauti kontaktų mugėje, kurioje studentai susipažins su Lietuvos darbo rinka biomokslų srityje. Pasak renginio organizatorių, šių metų konferencija yra išskirtinė tuo, kad pirmą kartą į ją atvyksta net du Nobelio premijos laureatai iš Vokietijos – biofizikas Erwinas Neheris ir virusologas Haraldas zur Hausenas. Mokslininkai ne tik pristatys savo tyrimų rezultatus, aktualiausius mokslo atradimus, bet ir pasidalys asmenine patirtimi, atvedusia į mokslo pasaulį.
„Ši iš studentų iniciatyvos ir užsispyrimo gimusi konferencija rodo, kad Lietuvoje auga perspektyvi, mąstanti ir tobulėti siekianti jaunoji gyvybės mokslų specialistų karta“, – sako šiųmetės konferencijos koordinatorė Justina Mieldažytė.
„The COINS 2018“ – tai jau tryliktus metus vykstanti, Lietuvoje ir Europoje analogų neturinti konferencija. Ją organizuoja VU GMC Studentų atstovybė. Konferencijoje naujausius tyrimus ir reikšmingiausius pasiekimus molekulinės biologijos, biofizikos, genetikos, biomedicinos, virusologijos, neurobiologijos mokslų sritse pristatys šių sričių š Lietuvos ir pasaulio.
„The COINS 2018“ vyks vasario 28 – kovo 2 d. VU GMC (Saulėtekio al. 7).