Vadovo vardas ir pavardė: Tomas Šinkūnas

El.pašto adresas:

Institucija (Įmonė), Padalinys: VU GMC, Baltymų-nukleorūgščių sąveikos tyrimų skyrius (vadovas prof. V. Šikšnys)

Preliminari tema:  Priešvirusinės bakterijų apsaugos sistemos tyrimas

Trumpas praktikos aprašymas, darbo pobūdis:  Evoliucinė bakterijų ir jų virusų (fagų) kova lemia įvairių priešvirusinių bakterių apsaugos sistemų atsiradimą. Labiausiai paplitusios yra restrikcijos-modifikacijos (RM) bei CRISPR-Cas sistemos, kurių tyrimai leido sukurti molekulinius įrankius, plačiai naudojamus bioinžinerijai bei genomų redagavimui. Neseniai buvo atrasta daugiau nei šimtas naujų apsaugos sistemų, kurių veikimo mechanizmai kol kas nėra žinomi. Praktikos metu bus tiriama viena iš naujų bakterijos apsaugos sistemų, taikant in vivo, biocheminius bei struktūrinius metodus. Šie tyrimai gali padėti atskleisti šios sistemos veikimo mechanizmą, kuris galėtų būti naujo molekulinio įrankio kūrimo pagrindas.

Reikalavimai praktikantui: Bakalaurantas(-ė) Magistrantas(-ė)

Pasiūlymas galioja iki: 2024-09-30

Papildoma informacija: Praktikos vieta siūloma būsimai(-am) 2-io ir 3-o bakalauro arba 1-o magistro kurso studentei(-ui). Susidomėjusius prašau atsiųsti trumpą motyvacinį laišką ir CV su studijų įverčiais Tomui Šinkūnui ().