Sidebar

ES projektu zenklas 2015 04 13Projekto Nr.:01.2.2-CPVA-K-703-03-0010

Projekto pavadinimas: Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biochemijos institute vykdomas projektas “Biojutiklių tyrimų ir inžinerijos kompetencijų ir technologijų perdavimo centro kūrimas (BIOSENSE)“, projekto Nr. 01.2.2-CPVA-K-703-03-0010, finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų pagal priemonę Nr. 01.2.2-CPVA-K-703 „Kompetencijos centrų ir inovacijų ir technologijų perdavimo centrų veiklos skatinimas“.

Projekto vykdymo laikotarpis:2020-05-18 – 2023-04-30

Projekto vadovas: Mokslinio tyrimo vadovas dr. M. Dagys.

Projekto tikslas - mokslinių tyrimų ir inžinerijos kompetencijos centro, kur būtų kuriamos ir vystomos biojutiklių technologijos (amperometriniai fermentiniai ir membraniniai biojutikliai), pritaikomos biožymenų detekcijai, aktualios ankstyvai specifinių ligų diagnostikai, monitoringui ir naujų antibakterinių preparatų gamybai, sukūrimas.

Siekiamas rezultatas: Projekte numatyta sukurti medicininių diagnostinių biojutiklių principų veikiančių analizatorių prototipus ir maketus, skirtus matuoti ir detektuoti šlapalą, gliutamatą ir antibakterinius peptidus, kurie gali būti naudojami kaip jaunos kartos antibiotikai. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad reikšminga dalis psichologinių ir psichofiziologinių sutrikimų (chroninė šizofrenija, depresija, centrinės nervų sistemos disfunkcija, ataksija ir kt.) gali būti stebimi, vertinami ir diagnozuojami matuojant gliutamatą arba šlapalą. Taip pat bus kuriama: i) pilnai fermentinė nuolatinio gliukozės monitoringo sistema, skirta implantuoti į žmogaus organizmą ir nuolat matuoti gliukozės koncentracijos pokyčius; ii) fosfolipidų dvisluoksnių pažaidos impedansimetrinių biojutiklių platforma, kuri leis nustatyti antibakterinių peptidų galimybes žudyti nepageidaujamas bakterijas.

Projektas tiesiogiai susijęs su ES Baltijos jūros regiono strategijos koordinuojamu prioritetiniu projektu - sukurti Baltijos jūros regiono programą, skirtą inovacijų, klasterių, smulkaus ir vidutinio verslo tinklaveikai. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos