VU GMC studentai turi galimybę studijuoti semestrą ar du užsienio universitete. Visa informacijos apie studentų mainų galimybes rasite čia.
ERASMUS mainai
D.U.K.
Kur ieškoti informacijos apie atranką?
Atranka studentų mainams vykdoma du kartus per metus - rugsėjo mėnesį (norintiems išvykti pavasario semestre) ir vasarį (atranka kitiems akademiniams metams). Visa su Erasmus+ studentų mainais susijusi informacija yra skelbiama https://www.vu.lt/tarptautiniai-rysiai/naujienos, tačiau (!) be bendrųjų atrankos kriterijų, VU GMC studentai turi atitikti ir mūsų padalinio Erasmus mainų atrankos kriterijus ir aprašą - juos rasite šio puslapio apačioje.
Koks universitetas man tinka?
Jums tiks mainų universitetas, turintis pakankamai pasirenkamų dalykų, kuriuos galėsite ten studijuoti. Ieškokite Erasmus dalykų sąrašų, kad įvertintumėte, ar yra iš ko rinktis jūsų studijų srityje ir studijų pakopoje.
Biologijos studijų kryptis yra platesnio pobūdžio, ji apima beveik visas GMC vykdomas studijų programas, išskyrus aplinkos mokslus (šių krypčių programoms siūlomi atskiri universitetai).
Ar dalykai privalo atitikti studijų programos dalykus?
Dalykai, kuriuos studijuosite Erasmus mainų metu, turi būti artimi jūsų studijų programai. Visgi jie neprivalo būti identiški (tai dažniausiai tiesiog neįmanoma). Labai svarbu, kad studijuotumėte jūsų krypties dalykus (tarkime, genetikos studentui netiktų studijuoti žurnalistikos, kultūros filosofijos, tačiau gali pasirinkti sociobiologiją, aplinkosaugą ir pan.), bei tai būtų jums nauji dalykai. Be to, Erasmus mainų metu atsiveria galimybė praplėsti žinias tose jūsų krypties temose, kurių VU nesiūlo.
Dalykų pasirinkimą vertina ir patvirtina jūsų studijų programos komiteto pirmininkas/-ė, tad visada galite iš anksto su juo/-a pasikonsultuoti.
Ar už mainų metu praleistus dalykus turėsiu atsiskaityti grįžęs/-usi?
Ne, Erasmus mainų metu tą semestrą esate tik mainų universiteto studentu ir jums užskaitomi dalykai, kuriuos ten studijuosite. Papildomai atsiskaityti už praleistus dalykus, tame tarpe ir kursinį darbą, jums nereikia.
Kontaktai:
VU GMC koordinatorius Erasmus+ studentų mobilimui: Dr Inga Griškova-Bulanova, .
- VU GMC išvykimo dalinėms studijoms į užsienį tvarkos aprašas
- Dalinėms studijoms į užsienio institucijas gali vykti pažangūs GMC studentai studijuojantys pakopinių studijų programoje ir iki dalinių studijų užsienyje pradžios baigę keturis pirmosios pakopos (bakalauro) studijų semestrus arba vieną antrosios pakopos (magistro) studijų semestrą.
- GMC nustatyti mainų programų atrankos kriterijai yra viešai skelbiami GMC interneto svetainėje.
- Dalinėms studijos į užsienio institucijas negali būti siunčiami visų studijų pakopų paskutinio semestro studentai, išskyrus atvejus, kai gaunamas studijų programos komiteto posėdžio protokolas, kuriame komiteto sprendimu suteikta galimybė vykti paskutinio kurso studentui.
- Bendra dalinių studijų užsienio institucijose trukmė negali viršyti 50 procentų bendros studijų trukmės vienoje studijų pakopoje.
- Norintis vykti į užsienio institucijas studentas privalo pateikti konkrečios mainų programos ir VU taisyklėse nurodytus dokumentus.
- VU GMC studentų, teikiančių paraiškas Erasmus+ dalinėms studijoms užsienyje, atrankos kriterijai
- Užsienio universiteto, kuris sudaro galimybes suplanuoti studijų programą, atitinkančią studento studijų kryptį ir lygį, pasirinkimas.
- Užsienio kalbos, kuria dėstomi dalykai užsienio universitete, puikios ir labai geros žinios.
- Dviejų paskutinių semestrų svertinis vidurkis turi būti ne žemesnis nei 7.5.
- Registruodamasis Erasmus+ atrankai, studentas neturi skolų ir/ar akademinių skolų.
- Aiški ir akademiškai pagrįsta studento motyvacija. Studento motyvaciją vertina VU Gyvybės mokslų centro Erasmus ir mainų koordinatorius.
- Studijų programos komiteto pirmininko pritarimas studento pasirinktiems studijų dalykams.
Esant keliems pretendentams į ribotą vietų skaičių tame pačiame universitete, pirmenybė atrankos metu teikiama studentui:
- kurio svertinis studijų vidurkis yra aukštesnis;
- kurio užsienio kalbos, kuria dėstomi dalykai pasirinktame užsienio universitete, žinių vertinimas yra aukštesnis.
ERASMUS+ praktika
Visą informaciją apie Erasmus+ profesinės praktikos galimybes rasite čia.
VU GMC Erasmus+ praktikų koordinatorė - Dr Sigita Mėlynytė, e-mail / MS Teams: .
Keli patarimai kaip susirasti Erasmus+ praktikos vietą.
- Praktikos vietos susiradimas yra praktikos dalis. Tai - it pabandymas ieškotis darbo. Ieškokite, kas jums įdomu, kurioje srityje norėtumėte patobulėti, pasibandyti, o gal tiesiog kur matote save dirbantį po studijų baigimo.
- Dažniausiai mūsų centro studentai praktikas atlieka moksliniuose institutuose, universitetų laboratorijose, bet taip pat ir privačiame sektoriuje (kosmetikos, vaistų įmonėse ir pan.) bei nevyriausybinėse organizacijose.
- Jei sunku nuspręsti ir surasti vietą, o norite pagilinti įgūdžius srityje, kurioje jau atliekate mokslinį projektą, - pasikalbėkite su savo mokslinio darbo vadovu, dėstytojais, kai kurie bendradarbiauja su užsienio mokslininkais ir gali nukreipti į konkretesnes vietas. Taip pat patyrinėkite mokslinių straipsnių, kurių tematika jums įdomi, autorių kontaktus, kur tyrimas buvo atliktas.
- Visada pasidomėkite konkrečia vieta ir rašykite asmeninius laiškus, tinkančius tik tai vietai. Nurodykite, kuo praktika būtent čia jums yra įdomi, kokių įgūdžių ir žinių tikitės įgyti, taip pat ką galite pasiūlyti jūs. Bendro pobūdžio laiškai dažnai nevertinami rimtai ir gali būti neatsakyti.
N.B. Teikiantys paraišką absolventų praktikai nepamirškite, kad nepriklausomai, kada praktika prasidės, paraišką turite užpildyti dar esant studentu.
Coimbra grupės projektas "Vėžio biologija"
Coimbra grupės projektas "Vėžio biologija" yra skirtas VU GMC Genetikos magistro studentams, norintiems specializuotis vėžio biologijos srityje. Visa informacija pateikta anglų kalba.
SCORE praktika
International Federation of Medical Students’ Associations (IFMSA) vykdo mokslinius mainus (SCORE). Mainai trunka keturias savaites ir yra vykdomi bilateraliniu principu. Studentas gauna vietą skyriuje ar moksliniame projekte užsienio universitete ar ligoninėje, apgyvendinimą, maitinimą bent kartą per dieną bei (ne visada) – socialinę programą. Studentai turi susimokėti registracijos mokestį (iki 210 Eur), kelionės ir pragyvenimo išlaidas.
Daugiau informacijos apie IFMSA mainus:
Dažnai užduodami klausimai: http://ifmsa.org/frequently-asked-questions/
Exchanges Profile Book: https://issuu.com/ifmsa/docs/scope_score_profile_book
Į mokslinius (SCORE) mainus gali vykti medicinos studentai nuo 1 kurso, o į kai kurias šalis (nurodytas kontraktų sąraše) – VISI biomedicinos studentai.
Instrukciją ir atrankos kriterijus rasite čia: SCORE Instrukcija ir SCORE kriterijai.
Jei turite klausimų, prašau, rašykite programos organizatoriams: .