Sidebar

Artėjant metų pabaigai, Vilniaus universitete tradiciškai prisimenami ir pagerbiami labiausiai nusipelnę bendruomenės nariai. Šiemet šventiniame renginyje buvo apdovanoti septyni Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) nariai. Viena iš jų – Ekologijos ir aplinkotyros centro dėstytoja dr. Irena Nedveckytė, pelniusi Geriausios GMC dėstytojos premiją. Paklausėme dr. Irenos Nedveckytės apie jos pasirinkimą tapti dėstytoja, būdus siekiant įtraukti studentus į mokymosi procesą ir tai, kas ją labiausiai motyvuoja dirbant universitete.

Ar dėstytojo kelią pasirinkote atsitiktinai, o gal tai buvo sena svajonė?

Apie dėstytojos kelią susimąsčiau dar studijuodama doktorantūroje. Tuo metu, tai atrodė nepasiekiama svajonė, kuri greičiausiai niekuomet neišsipildys. Prireikė nemažai laiko ir drąsos kol nusprendžiau save išmėginti tokioje atsakingoje pozicijoje. Turiu pripažinti – pradedančiojo dėstytojo patirtis buvo nelengva. Daug nemigos naktų, jaudulio ir savikritikos patiria, ko gero, visi pradedantys lektoriai. Tačiau visą tai atperka studentų žingeidumas, entuziazmas ir nuoširdumas. Tad kiekviena paskaita, palaipsniui tapo vis mažiau bauginanti, o noras perteikti turimas žinias, sudominti nuostabiu mokslo pasauliu tik didėjo. Jau po pirmų dėstymo metų supratau, kad savęs neįsivaizduoju kitame darbe.

Ar galite pasakyti apie dėstomą dalyką, kaip sudominti studentus?

Dėstau kelis dalykus, vienaip ar kitaip susijusius su ekologija, augalų ir gyvūnų chemija bei elgsena. Mano manymu, visi jie yra be galo įdomūs ir aktualūs. Pati atlieku tyrimus šiose srityse ir galiu pasidalinti naujausiais atradimais, aktualiomis problemomis ir kylančiais iššūkiais. Kai myli tai ką darai, tą jaučia ir aplinkiniai. Itin studentus domina gyvūnų elgsena. Kaip ir gyvūnų rūšių daugybė, taip ir elgsenos niuansų yra begalybė. Juos stengiamės aptarti, pamėginti suprasti kaip viena ar kita elgsena priklauso nuo gyvūno gyvenimo būdo, kaip padeda prisitaikyti prie nuolat besikeičiančios aplinkos, išgyventi, palikti palikuonis. Studentai paprastai labai įsitraukia į šias paskaitas, pardeda suprasti ir matyti šių elgsenų įvairovę.

Kas Jus labiausiai motyvuoja dėstyti universitete?

Dėstymas universitete yra be galo įdomus, dinamiškas ir įtraukiantis darbas. Tai nuolatinis mokymosi procesas ne tik studentui, bet ir dėstytojui. Dėstydama universitete vadovaujuosi paprastu principu – šios dienos studentas tai rytdienos kolega. Mane įkvepia jaunų žmonių žingeidumas, reiklumas, kūrybiškumas, gebėjimas į užduotį pažvelgti kitu kampu. Itin motyvuoja dėstyti kai matai virsmą iš studento į aktyvų universiteto bendruomenės narį ar savo srities specialistą.

 Irena Nedveckytė
 
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos