Sidebar

EMBO (Europos Molekulinės Biologijos Organizacija) Europoje įgyvendina įvairias finansavimo ir paramos schemas mokslininkų profesiniam tobulėjimui didinti. Šia iniciatyva yra skatinamas platesnis tyrėjų bendradarbiavimas ir stiprinama Europos mokslo bendruomenė. Šioje programoje dalyvauja vienuolika šalių, tarp kurių yra ir Lietuva. Strateginis bendradarbiavimas su EMBO leido pirmą kartą Vilniaus Universitete surengti tarptautinius „Vadovavimo laboratorijai“ kursus, jaunų mokslininkų lyderystės įgūdžiams vystyti.

Liepos 2-5 dienomis VU Gyvybės mokslų centre vykusiuose EMBO mokymuose „Vadovavimas Laboratorijai“ dalyvavo 17 jaunų tyrėjų ir grupių vadovų iš įvairių Lietuvos mokslo institucijų. Keturias darbo dienas trukusių mokymų programa, kurią vedė patyrę treneriai CJ Fitzsimons ir Mette Hvied Lauesen, buvo labai dinamiška ir interaktyvi. Ji apėmė daugybę temų, įskaitant lyderio vaidmenį, komandos dinamiką, grįžtamąjį ryšį ir kritiką, motyvaciją ir konfliktų sprendimą. Kurso metu vertingos teorinės žinios buvo derinamos su tyrėjams pritaikyta praktine veikla daugiausia dėmesio skiriant komandos valdymui, efektyviam bendravimui, sveikam konfliktų sprendimui, darbo krūvių ir pareigų valdymui. Apskritai, mokymų metu buvo nuodugniai ištyrinėtas lyderio vaidmuo, suteikiant dalyviams įgūdžių skirtų efektyviam komandos auginimui ir valdymui pagerinti.

Keletas kursų intruktorių ir dalyvių minčių:

CJ Fitzsimons ("Leadership Sculptor" CEO ir vyresnysis instruktorius) “Buvo aišku, kad požiūris į lyderystę, su kuriuo jie anksčiau buvo susidūrę, buvo labai orientuotas į tikslą. Dėl to dalyviai vertino tai, kaip tam subalancuoti mokymų metu dėmesys buvo nukreiptas į žmogiškuosius poreikius ir žmonių tobulėjimą. Džiaugiamės ir tikimės, kad laikui bėgant naujos idėjos augs ir turės teigiamą poveikį.“

Lina Aitmanaitė (VU Gyvybės mokslų centras) “Labai daug mokymuose aptartų aspektų gali būti pritaikomi darbe. Ypatingai naudingos sesijos apie atsiliepimų formavimą (feedback), konfliktų valdymą, motyvaciją, bendrai komunikaciją“.

Agata Mlynska (Nacionalinis vėžio institutas) „Esu labai patenkinta kursais, lūkesčiai dėl jų įdomumo ir kokybės patenkinti su kaupu. Instruktoriai pasirodė profesionalūs, prikaupę daug profesinės (ir gyvenimiškos) patirties, kurios pagalba ir mums atskleidė vadovavimo niuansų ne tik grynai iš gyvybės mokslų tyrėjo perspektyvos, bet ir parodė platesnį bendražmogišką kontekstą. Instruktai gerai valdė laiką ir grupės dinamiką. Kursai pasirodė turiningi, daug praktinės medžiagos ir aiškių įrankių.“

Laura Gedminienė (Gamtos tyrimų centras) „Išmokau daug naujų metodų ir strategijų, įgijau vertingų žinių kas yra komanda ir kaip turėtų atrodyti „sveika“ komanda, kaip komunikuoti. Manau jog šias žinias po truputi pradėsiu taikyti kasdieniniame darbe.“

Karolina Maleckaitė-Mačiulė (Fizinių ir technologijos mokslų centras) „Turinys buvo labai plačiai pritaikomas, kokybiškai pateiktas. Instruktoriai suprantamai dėstė, atsakė į klausimus ir visaip kaip pozityviai nuteikė.“

Maria Fernanda Torres Jimenez (VU Gyvybės mokslų centras) „Nors tai buvo intensyvūs mokymai, jie buvo pateikti suprantamai. Dalyvių skatinimas dalyvauti dalijantis savo patirtimi buvo naudingas taikant seminaro koncepcijas realiame gyvenime. Daug sužinojau apie lyderystę, pokalbio tonus, bendravimo su komandos nariais įrankius ir prioritetų valdymo įrankius. Šią informaciją ne tik pritaikysiu savo darbe, bet ir savo komandos narius supažindinsiu su seminaro temomis.“

GMC vykę kursai buvo suorganizuoti ir koordinuoti prof. Vytautės Starkuvienės-Erfle, Dalios Lukšienės, Ugnės Gaigalės, Dainos Bujanauskienės ir prof. Virginijaus Šikšnio.

PXL 20240702 103223579.MP PXL 20240704 083859073.MP
PXL 20240704 083836459 PXL 20240704 090809098 PXL 20240704 090425311
PXL 20240704 090648791 PXL 20240704 084021895
PXL 20240704 090352709 PXL 20240705 091613744

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos