Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas mokslo metų pabaigos šventėje „Finis Anni Academici“ įteikė atminimo dovanas ir padėkos raštus Gyvybės mokslų centro (GMC) ir kitų fakultetų mokslininkams už mokslo pasiekimus ir išskirtinę veiklą. Buvo Magna cum laude diplomus gavę absolventai.

VU Šv. Jonų bažnyčioje vykusiose tradicinėse mokslo metų pabaigos iškilmėse taip pat pagerbti nusipelnę akademinės bendruomenės nariai, iškilmingai įteikti simboliniai atminties diplomai nuo totalitarinių režimų nukentėjusiems ir iš universiteto pašalintiems VU bendruomenės nariams. Iškilmėse tylos minute taip pat pagerbti išėję VU bendruomenės nariai.

Iškilmėse VU Mecenato vardas suteiktas verslininkui, filantropui Gediminui Vaitiekūnui už suteiktą reikšmingą virš 330 tūkst. Eur finansinę paramą VU neliečiamojo kapitalo fondui, steigiant VU Muziejaus ir VU Zoologijos muziejaus subfondus, stiprinant fondo valdymą ir plėtrą.

Apdovanojimai už reikšmingus mokslo pasiekimus

Už reikšmingus mokslo pasiekimus 2023 metais atminimo ženklai įteikti kelioms mokslininkų grupėms.

Geriausios gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslų sričių publikacijos kategorijoje jie įteikti VU GMC Biotechnologijos instituto mokslininkų grupei: jaunesniajam mokslo darbuotojui Irmantui Mogilai, vyresniajai mokslo darbuotojai Giedrei Tamulaitienei, doktorantui Konstanty Keda, mokslo darbuotojui Albertui Timinskui, vyresniajai chemikei tyrėjai Audronei Rukšėnaitei, vyriausiajam mokslo darbuotojui dr. Giedriui Sasnauskui, profesoriui Česlovui Venclovai, profesoriui Virginijui Šikšniui, vyriausiajam mokslo darbuotojui Gintautui Tamulaičiui. Atminimo ženklai įteikti už publikaciją: Mogila I, Tamulaitiene G, Keda K, Timinskas A, Ruksenaite A, Sasnauskas G, Venclovas Č, Siksnys V, Tamulaitis G. Ribosomal stalk-captured CARF-RelE ribonuclease inhibits translation following CRISPR signaling. Science. 2023 Dec; 382(6674):1036-1041. doi:10.1126/science.adj2107. Epub 2023 Nov 30. PMID: 38033086.

Geriausio taikomojo darbo kategorijoje atminimo ženklai įteikti VU GMC Biotechnologijos instituto vyriausiajam mokslo darbuotojui Mindaugui Zarembai, mokslo darbuotojui Pauliui Toliušiui, vyriausiajam mokslo darbuotojui Giedriui Sasnauskui, vyresniajam mokslo darbuotojui Tomui Šinkūnui, jaunesniajam mokslo darbuotojui Algirdui Grybauskui, mokslo darbuotojai Evelinai Zagorskaitei, vyresniajam mokslo darbuotojui Arūnui Šilanskui už taikomąjį darbą: „Genomo redagavimo įrankių testavimo platforma CROFT-seq" (CROFT-seq - CRISPR nuclease off-target detection by sequencing)“.

Geriausio tarptautinio projekto kategorijoje atminimo ženklą gavo VU GMC EMBL partnerystės instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas Stephen Knox Jones Jaunesnysis už projektą „Profile nucleases and repurpose off-targets to expand gene editing (PROTÉGÉ)“.

Padėkos mokslininkams ir absolventams

VU rekoriaus prof. R. Petrausko padėką už ilgametį vadovaujamąjį darbą gavo VU GMC Biomokslų instituto docentas Alius Ulevičius. Padėką už dalyvavimą bendruomenės, visuomeninėje ir savanorystės veikloje gavo Gyvybės mokslų centro mokslo darbuotojas Paulius Lukas Tamošiūnas.

VU rektoriaus padėkos įteiktos absolventams, kurių studijos ir mokslinė veikla įvertinta Magna cum laude diplomais. Padėkas gavo 36 pirmosios ir 68 antrosios pakopos studijų programų absolventai.

Gyvybės mokslų centro pirmosios pakopos absolventai, kurių studijos ir mokslinė veikla įvertinta Magna cum laude diplomais: Ita Čiutaitė, Vita Žvynakytė, Aistė Kundrotaitė, Karolis Krinickis. Padėkos įteiktos ir antrosios pakopos studijų programų absolventams, kurių studijos ir mokslinė veikla įvertinta Magna cum laude diplomais: Martynas Bagdonas, Aušrinė Navickaitė, Emilė Pranauskaitė, Algirdas Valys, Martynas Arbačiauskas, Ramojus Balevičius, Radvilė Drevinskaitė, Guoda Varnelytė, Tautvydas Kojis, Auksė Kazlauskaitė, Agnė Bučaitė, Gabriela Liubartaitė, Naglis Gudiškis.

Simboliniais atminties diplomais iškilmingai buvo pagerbti 41 nuo totalitarinių režimų nukentėję ir iš VU pašalinti jo bendruomenės nariai. VU atminties diplomas yra universiteto istorijoje buvusių klaidų pripažinimo simbolis, pagarbos neteisybę patyrusiems buvusiems bendruomenės nariams ženklas. Šis diplomas ir vieša jų teikimo ceremonija yra istoriniu tyrimu paremtos iniciatyvos „Grįžtanti atmintis“ dalis.

Mecenato parama ilgalaikė

VU Mecenato vardą gavęs G. Vaitiekūnas, atstovaujantis VŠĮ „GV muziejus“, tapo jau 8-uoju VU fondo dalininku. Parama bus investuojama, o uždirbtą investicijų grąžą filantropas numatė išskirstyti keletui sričių: 60 proc. – VU Zoologijos muziejui (esančiam GMC), 20 proc. – bendram VU muziejui, 20 proc. – VU finansavimui. Tai nėra pirmoji verslininko dovana Vilniaus universitetui – 2017 m. filantropas padovanojo įspūdingą eksponatų kolekciją VU Zoologijos muziejui.

VU Fizikos fakulteto alumnas G. Vaitiekūnas sukūrė sėkmingą telekomunikacinių ir šviesolaidinių technologijų bei nekilnojamojo turto valdymo verslą. Filantropas yra Vilniaus senamiesčio Rotary klubo narys, Elnių augintojų asociacijos prezidentas, Lietuvos medžiotojų draugijos Valdybos pirmininkas.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ: VU Šv. Jonų bažnyčioje vykusiuose „Finis anni academici“ iškilmėse Vilniaus universiteto bendruomenė tradiciškai paminėjo studijų metų pabaigą. 2024-06-28

VU (Ugniaus Bagdonavičiaus) nuotr.