Sidebar

Narystė Europos Molekulinės Biologijos Organizacijoje (EMBO)

V.Siksnys VU 500x

Saulius Klimasauskas 2017

Prof. Virginijus Šikšnys

Prof. Saulius Klimašauskas

Prof. V. Šikšnys (2016 m. gegužės 23 d.) ir prof. S. Klimašauskas (2017 m. birželio 16 d.) pakviesti tapti biologijos mokslo elitą vienijančios Europos molekulinės biologijos organizacijos (EMBO) nariais.

Į šią prestižinę organizaciją priimami tik ypač gyvybės mokslams nusipelnę Europos ir pasaulio mokslininkai

Bristolio Universiteto garbės daktaro laipsnis
Siksnys Bristolis Prof. Virginijus Šikšnys

Prof. V. Šikšnį su Bristolio Universiteto Medicinos mokyklos mokslininkais sieja ilgametis bendradarbiavimas, kuris prasidejo 2000 m. kartu su prof. S.E. Halfordo laboratorija įgyvendinat bendrą Wellcome Trust fondo finansuojamą projektą. Šiame projekte buvo tiriamos unikalios restrikcijos-modifikacijos sistemos, kurios veikia kaip įgimta bakterijų imuniteto sistema, kuri apsaugo bakterijas nuo jų amžinų priešų – bakteriofagų arba bakterijų virusų. Šių bendrų tyrimų rezultatai buvo paskelbti prestižiniuose mokslo žurnaluose, įskaitant JAV mokslo akademijos žurnalą Proceedings of National Academy of Sciences USA.

Šis bendradarbiavimas tarp Bristolio ir Vilniaus universitetų tęsėsi ir toliau, kartu įgyvendinat Wellcome Trust ir Europos Komisijos projektus. 

2018 m. liepos 16 d. Prof. V. Šikšniui suteiktas Bristolio universiteto garbės daktaros laipsnis.

Publikacija žurnale „Philosophical Transactions of the Royal Society B“  
Publikacija JK

Dr. Rūta Gerasimaitė

Prof. Saulius Klimašauskas

Audronė Rukšėnaitė

Dr. Miglė Tomkuvienė

Giedrė Urbanavičiūtė

 

2018 m. balandžio 23 d. Karališkosios draugijos (Jungtinė Karalystė) leidžiamame žurnale „Philosophical Transactions of the Royal Society B“ pasirodė VU GMC Biotechnologijos instituto mokslininkų su kolegomis iš Norvegijos parengta publikacija „Excision of the Doubly Methylated Base N4,5-dimethylcytosine from DNA by Escherichia coli Nei and Fpg Proteins“, kurioje tyrėjai pristato vieną galimą epigenetinio DNR modifikavimo klaidą ir ją ištaisančius fermentus.

VU GMC mokslininkai yra pirmieji Lietuvos biochemikai ir vieni pirmųjų mūsų šalies mokslininkų, kurie publikavo savo straipsnius šiame pirmajame ir ilgiausiai pasaulyje (nuo 1665 m.) leidžiamame moksliniame žurnale „Philosophical Transactions“. Jame paskelbti publikaciją galima tik gavus asmeninį redaktorių kvietimą. 

Narystė Lietuvos mokslų akademijoje

Sonata Jarmalaite

Linas Mazutis

 

Prof. Sonata Jarmalaitė

Prof. Linas Mažutis

Lietuvos mokslų akademija savo misiją įgyvendina užtikrindama nuolatinį, aktyvų išsimokslinimo ir mokslo propagavimą. Svarbiausias Akademijos nario atrankos kriterijus – jo moksliniai pasiekimai, tačiau ne mažau svarbu, kad Akademijos nariai būtų iniciatyvūs, kūrybingi, turintys mokslo organizavimo ir mokslo rezultatų sklaidos bei ekspertinės patirties. 

Nuo 2023 m. balandžio 6 d. Lietuvos mokslų akademijos nariais, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriuje, tapo VU GMC profesoriai S. Jarmalaitė ir L. Mažutis. 

Dalyvavimas Europos biochemikų draugijų federacijos (angl. FEBS) Jaunųjų mokslininkų forume
FEBS YSF 2023

Arnas Kunevičius

Viktorija Preitakaitė

Į šį renginį yra atrenkama iki 100 doktorantūros studentų iš visos Europos, VU GMC atstovai - vieninteliai dalyviai iš Lietuvos, kurie 2023 m. praėjo atranką.

Arno Kunevičiaus darbai susiję žarnyno mikrobiotos-smegenų ryšiu siekiant ištirti žarnyno mikrobiotos biožymenis autizmo spektro sutrikimų diagnozei bei gydymui (vadovas dr. Aurelijus Burokas).

Viktorijos Preitakaitės darbai susiję su naujų fermento-provaisto porų paieška, kurias būtų galima pritaikyti tikslinėje vėžio terapijoje (vadovas Prof. Rolandas Meškys).

 

Narystė FENS-Kavli kompetencijos tinkle (angl. FKNE)
U Neniskyte Dr. Urtė Neniškytė

2023 m. rugsėjo 4 d. FENS-Kavli kompetencijos tinklas paskelbė apie naujos mokslininkų grupės priėmimą. Tarp 15 atrinktų mokslininkų - ir VU GMC neuromokslininkė Dr. Urtė Neniškytė.

Nuo 2014 m. Europos neuromokslininkų draugijų federacija (angl. FENS) ir Kavli fondas į FENS-Kavli kompetencijos tinklo mokslininkų grupę atrenka Europoje įsikūrusius, nepriklausomus ir savo karjerą pradedančius neuromokslų tyrėjus, išsiskiriančius moksline kompetencija, originalumu ir lyderyste.

Naujieji grupės mokslininkai prisijungs prie kitų 15 mokslininkų grupės, atrinktų 2021 m., ir sudarys aktyvų 30 mokslininkų, atstovaujančių 15 skirtingų šalių, tinklą. FKNE mokslininkai atrenkami kas 2 metus 2 metų kadencijoms, po kurių jie tampa augančio FKNE Alumni tinklo nariais.

Tarptautinis daugiadisciplininis FENS-Kavli kompetencijos tinklas yra savarankiškas ir siekia tobulinti neuromokslus Europoje ir už jos ribų per mokslinius mainus, palaikymą ir informavimą. FKNE mokslininkai kasmet dalyvauja keliuose susitikimuose, kuriuose gyvai diskutuoja įvairiomis neuromokslų temomis, taip pat aptaria Europos neuromokslininkams kylančius iššūkius ir galimybes.

 Publikacija tarptautiniame mokslo žurnale „Science“  
Tamulaitis Science publikacija 231201 480px Dr. Gintautas Tamulaitis 2023 m. lapkričio 30 d. geriausiu ir prestižiškiausiu pasaulyje pripažįstamame mokslo žurnale „Science“ publikuotas VU GMC vyriausiojo mokslo darbuotojo dr. Gintauto Tamulaičio tyrimų grupės straipsnis „Ribosomal stalk-captured CARF-RelE ribonuclease inhibits translation following CRISPR signaling“ („Ribosomos stiebo surišta CARF-RelE ribonukleazė slopina transliaciją CRISPR-Cas signalizacijos metu“).
     
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos